Adese AVM, 11 mağaza satın aldı

Adese AVM, 11 mağaza satın aldı.6524
  • Giriş : 06.03.2009 / 17:53:00

Adese Alışveriş Merkezleri (AVM), Prestige Marketler Topluluğu'na ait, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da faaliyet gösteren 11 mağazayı satın aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Adese AVM Genel Müdürü Ramazan Keser, yaptığı yazılı açıklamada, Adese AVM ile Prestige Marketler Topluluğu arasında bir süredir devam eden görüşmelerin tamamlandığını ve Adese AVM'nin, Prestige'in İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da faaliyet gösteren 17 bin metre kare satış alanına sahip 11 mağazasını demirbaşları ile birlikte ''Varlık Devri Yöntemi'' ile satın aldığını bildirdi.

1994 ve 2001'de yaşanılan iki ekonomik krizden de büyüyerek ve tecrübe kazanarak çıktıklarını belirten Keser, 2009 yılında, seçilen büyüme tipiyle gerçekleştirilen atılımlardan ilkini uyguladıklarını kaydetti.

Keser, ekonominin önemli bir ayağını oluşturan ve yabancı sermayenin her geçen gün biraz daha müdahil olduğu perakende sektöründe, ürettiği katma değeri doğdukları coğrafya ile paylaştıklarını ve Türkiye'ye özgü küresel perakende markası geliştirme vizyonuyla, çeşitli illerden gelen talepleri değerlendirmeye devam edeceklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Marmara Bölgesi'ndeki faaliyet ağırlıklarını artırarak, toplamda yaklaşık yüzde 25'lik bir büyüme kaydedildi. 2007 yılı sonunda Adese, 69 mağazası bulunan Mercek ile birleşmiş ve gerekli kurumsal dönüşüm çalışmaları kısa bir sürede ve hizmette aksama yaşanmadan tamamlanmıştı. Bu anlamdaki tecrübemiz, hizmete ara vermeden devrini aldığımız yeni mağazalarımızda yapmayı planladığımız standardizasyon ve revizyon çalışmalarını en kısa sürede gerçekleştirmemize yardımcı olacaktır.''

Keser, varlık devri yöntemiyle gerçekleştirilen satın alma sonrasında, İstanbul'da Üsküdar, Sultanbeyli, Ümraniye, Maltepe, İçerenköy, Çekmeköy, Başakşehir'de bulunan 7, Kocaeli'nde 3 ve Sakarya'da 1 adet olmak üzere toplam 11 mağazayı daha hizmet halkasına ekleyerek, Adese olarak mağaza sayısını 131'e, hizmet verdikleri şehir sayısını sekize çıkardıklarını bildirdi.

Adese'nin daha önce 86 bin metre kare olan toplam satış alanı ise 103 bin metre kareye ulaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*