Adil Kılıçdaroğlu çıkan haberlerden şikayetçi

Adil Kılıçdaroğlu çıkan haberlerden şikayetçi.9603
  • Giriş : 23.02.2009 / 17:36:00

Seka’dan emekli olan ve Kocaeli'de yaşayan Adil Kılıçdaroğlu isyan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, sadece yakın çevresinin bildiği ikizi Adil Kılıçdaroğlu, bazı gazete ve televizyon kanallarında kendisiyle ilgili yalan haberler yapılarak ağabeyinin yıpratılmaya çalışıldığını öne sürdü. Adil Kılıçdaroğlu, bu haberlerin asılsız olduğunu iddia ederek Kemal Kılıçdaroğlu gibi belgelerle savunma yaptı.

Hürriyet'in haberine göre, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan iki saat sonra dünyaya gelen ikiz kardeşi Seka'dan emekli Adil Kılıçdaroğlu, son günlerde kendisiyle ilgili bazı gazete ve televizyon kanallarında haberler yayınlanan haberlere belgelerle yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, bu haberlerle kendisinden iki saat önce dünyaya geldiği için 'Ağabeyim' dediği Kemal Kılıçdaroğlu'na zarar vermeye çalışıldığını söyledi.

'Yalan haberler yapıyorlar'

Adil Kılıçdaoğlu, özellikle bir gazetede yalan haberler yayınlandığını, kendisini dolandırıcı ve su hırsızı gibi göstermeye çalıştıklarını belirtti. Aynı haberlerin bir televizyon kanalında da yer aldığını kaydeden Adil Kılıçdaroğlu, “Ben Seka'dan emekliyim. Daha sonra kooperatif usulü daireler yaptım. Ancak 17 Ağustos Marmara Depremi'nden sonra her müteahhit gibi biz de sıkıntılar yaşadık” dedi. Adil Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:
“1998'da başladığımız 5 katlı binalar 2 kata indirildi. Bundan kaynaklanan bazı sıkıntılar oldu onları aştık. Kat indirimi sırasında su saati enkazların altında kaldı. Bu yüzden karışıklık yaşandı. Su borcu birikti. herkesin borcu birikti. Sonra 3 bin lira dolayındaki borcumuzu belediyeye ait İzmit Su İşletmesi'ne (İSU) kuruşuna kadar ödedik. Herkesin borcu vardı, herkes gibi biz de ödedik. Bunları yolsuzluk yapmışım gibi gösterilmiş. Bir de kum faturası var. İzmit'te iş yapan, ama vergisini Artvin'de yatıran kum firmasından kum aldık. Bu faturaların fotokopilerini alıp, 'İzmit'teki inşaata Artvin'den kum getirmiş' diye haber yapmışlar. Sabancı'nın, Koç'un da Kocaeli'de birçok fabrikası var ama vergilerini İstanbul'da ödüyorlar. Amaçları akıllarınca ağabeyim Kemal Kılıçdaroğlu'nu yıpratmak.”

'Bizim alnımız açık'

Bir televizyon kanalının kendisiyle görüşmek için habersiz olarak evine gittiğini, zili çalıp kimse olmadığından açan olmayınca da 'Kocaeli'den kaçtı' diye haber yaptığını söyleyen Adil Kılıçdaroğlu, “Bizim alnımız açık. Kocaeli'den niye kaçacakmışım ki. Ailece buradayız. Ben, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikizi olduğumu da açıklamak istemezdim. Ama ona zarar vermek için harekete geçtiklerinden buna mecbur kaldım” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*