Adil Serdar Saçan'a şok suçlamalar

Adil Serdar Saçan'a şok suçlamalar.8337
  • Giriş : 25.09.2008 / 19:52:00
  • Güncelleme : 25.09.2008 / 18:49:10

Ergenekon'un üstünü örtmekle suçlanan polis müdürüne çok ağır bir suçlama daha yöneltildi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

9. dalgada gözaltına alınan Saçan'ın takip altındaki örgüt üyelerini yakalanmadan uyararak kurtardığı iddia edildi.

Bilgi alıp gereğini yapıyordu

Ergenekon'un 9. dalga operasyonunda gözaltına alınan Organize Suçlar Şubesi eski Müdürü Adil Serdar Saçan'a şok suçlamalar yöneltildi. Adil Serdar Saçan'ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 10 yıl boyunca köstebekler edindiği ve bu köstebekler sayesinde takip altındaki örgüt üyelerini yakalanmadan önce 'kaybolmaları için' uyardığı iddia edildi.

İdari soruşturma da açıldı

Saçan'la ilgili diğer büyük suçlama ise Tuncay Güney'le ilgili... Saçan, 2001 yılında Ergenekon soruşturmasını yanlış yönlendirip örtbas etmekle ve Güney'den ele geçirdiği belgeleri kendi deposunda gizlemekle suçlanıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü, Saçan'a 2. kez meslekten ihraç getirebilecek yeni bir idari soruşturma başlattı.

Saçan'dan 'kaçın' uyarısı

9'uncu dalgada gözaltına alınan emniyetçi Adil Serdar Saçan'ın, Ergenekon'un köstebeği olduğu iddia edildi. Saçan'ın, örgüt elemanlarını takipten kurtarıp uyardığı öne sürüldü....

İstanbul, İzmir ve Ankara'da düzenlenen Ergenekon'un 9'uncu dalgası, inanılmaz iddiaları da gün yüzüne çıkarttı. Villasında gözaltına alınan emniyetçi Adil Serdar Saçan'ın, emniyetteki köstebekleri sayesinde örgüte destek verdiği iddia edildi. Saçan'ın, köstebekleri vasıtasıyla, Ergenekon kapsamında izlemeye alındıklarını öğrendiği birçok şüpheliye "Kaçın" uyarısında bulunduğu öne sürüldü. Ayrıca, şüphelilere ne yapmaları konusunda bilgi verdiği de kaydedildi.

Soruşturma başlatıldı

Saçan'a yöneltilen diğer suçlama ise Tuncay Güney'le ilgili... Saçan'ın, 2001 yılında Ergenekon soruşturmasını yanlış yönlendirip örtbas etmekle ve Güney'de ele geçirdiği Ergenekon belgelerini gizlemekle suçlandığı belirtildi. Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü, Saçan hakkında 2. kez meslekten ihracıyla sonuçlanabilecek yeni idari soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*