Adım adım numara taşıma

  • Giriş : 19.10.2008 / 21:12:00

'Cep'te numara taşıma için geri sayım başladı. Uygulamadan yararlanmak isteyenlerin işlemi 6 gün içinde tamamlanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cep telefonunda numara taşıma 9 Kasım'da başlıyor. Peki, aboneler uygulamadan nasıl yararlanacak? İşte, abonelerin yapması gerekenler:

* Operatörünü değiştirmek isteyen abone, geçmek istediği yeni operatörün abone merkezine başvuracak.
* Abone, başvuru sırasında numaranın kendisine ait olduğunu gösteren belgeleri verecek, numara taşıma formunu dolduracak. Abone merkezinde yeni operatörü ile hizmet almaya başlayacağı tarihten geçerli olacak biçimde abonelik sözleşmesi imzalayacak ve yeni bir SİM kart alacak.

Arayana uyarı

* Abone merkezi, aboneden aldığı bilgi ve belgeleri elektronik ortama aktardıktan sonra en geç 2 gün içinde Telekomünikasyon Kurumu bünyesindeki referans veri tabanına aktaracak. Kurum, bu talebi abonenin ayrılmak istediği operatöre iletecek. Operatör kimlik bilgisi ve belgeleri denetleyecek. En geç 2 gün içinde numara taşımaya onay verecek.
* 6 gün içinde numarasını taşımak isteyen abonenin, belirleyeceği saat diliminde numara 20 dakika kapatılacak ve vatandaş yeni operatöründen hizmet almaya başlayacak.
* Numarasını başka bir operatöre taşıyan vatandaşı arayanlara, 1.6 saniye süren ton sesi ile 'aranan kişinin operatörünü değiştirdiği' uyarısı yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*