Adım Molly değil Misbah

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

İngiliz annesinin, kaçırıldığını öne sürdüğü Molly, "Ailemi özlediğim için babamın yanına geldim. Adım bundan böyle Molly değil Misbah" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Pakistan’da yeni bir hayata başladığını ifade eden 12 yaşındaki kız, "Adım Molly değil, Misbah ve babamın yanında çok mutluyum" diye konuştu. Molly’nin annesi babası Sacid Ahmed Rana’nın kızını küçük yaşta evlendirileceği için polise şikayette bulunmuştu.

Babasının Lahor’daki evinde bir basın toplantısı yapan Molly, kaçırılmadığını ısrarla vurgulayarak babası ve ablası Tahmina ile kendi isteğiyle Pakistan’a geldiğini dile getirdi. Bundan sonraki hayatını Pakistan’da Misbah ismiyle devam ettirmek istediğini ifade eden Molly, "Bu benim seçimim. Ve bundan sonra adım Molly değil Misbah" diye konuştu.

ALKOLİK ANNE

Annesinin kendisini doğal olarak özlediğini söyleyen genç kız, "Ben de ailemi özledim. İnsanın ailesini görememesi çok zor" diye konuştu.

Molly’nin konuşması, İngiliz milletvekili Muhammed Server’in Pakistan’a arabuluculuk için gelmesinden sonra gerçekleşti. İngiliz milletvekili, Molly’nin annesiyle 15 dakika telefonda görüştüğünü belirterek "Genç kız annesine evlenmeyeceği konusunda güvence verdi" diye konuştu. Molly’nin Manchester’da yaşayan 21 yaşındaki kardeşi Ömer ise annesine kızının kaçırıldığını iddia ettiği için kızgın olduğunu söyledi. Bunun tamamen bir saçmalık olduğunu dile getiren Ömer, "Kardeşim Molly, annesinin yanında çok mutsuzdu. O yüzden Pakistan’a kaçtı" diye konuştu. Ömer ayrıca annesi Louise’nin kocası Kenny’nin İskoçya’daki bir göz odasında 7 kişi ve iki köpekle zor şartlar altında yaşadığını iddia etti.

Öte yandan Pakistan mahkemesi, çocuğun babasına geçici velayet hakkı verirken, anne Louise’i de ikinci duruşmaya katılmak üzere Lahor’a davet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious