'Adımlarımızı kısıtlmaya çalışan güçler var'

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

Irak Türkmen Cephesi (İTC) Başkanı Sadettin Ergeç, Türkmenler olarak ileriye doğru attıkları adımları kısıtlmaya çalışan güçlerin olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Etkinliği Cihan Haber Ajansı'na değerlendiren Başkan Ergeç, Irak Türkmenlerin sosyal, siyasal ve kültürel haklarını elde etmemesi için çaba sarf ettiklerini söyledi

Kendileri üzerine oynan bazı oyunlarının farkında olduğunuda belirten Ergeç, Saddam Hüseyin'in devrildiği 2003 yılında haklarını elde edeceklerini düşündüklerini, fakat şartların buna izin vermediğini vurguladı.

ITC Başkanı Ergeç, "Dolasyıla bizim hedeflerimiz devam etmekdedir. Çünkü henüz istenilen düzeye gelmiş değiliz ve bizimle oynayan güçler çok büyük. Art niyetli olanlar büyük. Yani bizim ileriye doğru atacağımız adımları kısıtlamak için çabalar vardır. Biz de bu çabaları biliyoruz." şekinde konuştu.

"Milletimize güvencimiz çok" diyen Sadettin Ergeç, mevcut şartlara rağmen birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi sonucu Türkmenleri daha güzel bir geleceğin beklediği inancını dile getirdi.

Kutlama töreninde Ergeç'in ITC amblemli pastayı kesmesinin ardından halk oyunları ekibi bir gösteri sundu. Ayrıca küçük çocukların söylediği şarkılar da izleyicilerin beğenisini topladı.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious