Adıyaman moda merkezi olacak

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zafer Ersoy, "Nasıl ki Paris, Avrupa'nın moda merkezi, Adıyaman da Ortadoğu'nun moda merkezi olacak" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kentin Ortadoğu'ya yakın olması bunun kaçınılmaz olduğunu gösteriyor. Sadece tekstil sektörü ile yetinmek istemeyen sanayici, mobilya, oto yan sanayisinde söz sahibi olmak istiyor.

Adıyaman'ın son yıllarda açılan fabrikalar ile sanayi alanında iyi bir konuma geldiğini söyleyen ATSO Başkanı Ersoy, Ortadoğu pazarında söz sahibi olmak istediklerini söyledi. Adıyaman konfeksiyonda Ortadoğu'ya açılan kapı durumunda olduğunu savunan Ersoy, bölgenin modanın merkezi olmayı hedeflediklerini belirtti.

Ersoy, "Nasıl ki Paris, Avrupa'nın moda merkezi, Adıyaman'da Ortadoğu'nun moda merkezi olacak. Bununla ilgili alt yapımız hazır. Kurslar veriliyor. Adıyaman'ın da artık tekstil alanında var olduğunu göstermek istiyoruz. Moda merkezi olma yönünde çok kararlıyız. Tekstil sektörü çok gizli bir sektör. Türkiye de Sunset mayolarını ve aynı zamanda büyük firmalara tekstil alanında yaptığımız ihracatlarla çok yakın bir zamanda Ortadoğu pazarında büşük yer edineceğiz" diye konuştu.

Adıyaman'ın her sektörde yatırıma açık olduğunun altını çizen ATSO Başkanı Ersoy, Türkiye genelinde Ankara ve Kayseri'nin söz sahibi olduğu mobilya üretiminde üçüncü adresin Adıyaman olduğunu ileri sürdü. Mobilya sektörü ile de Ortadoğu pazarında pay sahibi olacaklarını işaret eden Ersoy, "Adıyaman, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ortadoğu ülkelerinin mobilya ihtiyacını karşılayacak. 200 milyar dolar pazardan, en az 50 milyar dolar hedefliyoruz. Kasım ayı sonunda 34 fabrikanın daha açılışını yapacağız. Adıyaman, Ortadoğu gibi tüketen bir topluma en yakın kentlerden birisi. Ortadoğu ve Avrupa arasında bağlantılıyız" dedi. Ersoy, oto yan sanayi ve yem üretimini alanında kent sanayisinin önemli bir yere sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious