Adıyaman'da da 16 PKK'lı tutuklandı

Adıyaman'da da 16 PKK'lı tutuklandı.10324
  • Giriş : 18.04.2009 / 15:08:00

Adıyaman'da terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 21 kişiden 16'sı tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Edinilen bilgiye göre, Adıyaman'da terör örgütü ile terör örgütü elebaşı lehine sloganlar attıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4'ü kadın toplam 21 kişi, emniyette ifadelerinin alınmasının ardından savcılığa gönderildi.

Savcılık tarafından, zanlılardan 5'i serbest bırakılırken 16'sı mahkemeye sevk edildi. Duruşmaları gece geç saatlere kadar süren zanlılardan 12'si öğrenci olan 16 kişi tutuklandı.

Bu arada, olaylarla ilgili 4 kişinin daha gözaltına alındığı, onların da pazartesi günü adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Adıyaman Valiliği'nden dün yapılan yazılı açıklamada, 4 Nisanda, Şanlıurfa'nın Aligör beldesinde terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın doğum günü nedeniyle gerçekleştirilmek istenen yasa dışı gösterilere, güvenlik güçlerinin izin vermemesi üzerine çıkan çatışmalarda iki göstericinin kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmesinin, Adıyaman'da protesto edildiği anımsatılmıştı.

Adıyaman Üniversitesi Öğrenci Derneği binasında 7 Nisanda toplanan 50-60 kişi ile Adıyaman DTP il binasından bu gruba katılan 30-35 kişinin, yürüyüşleri ve basın açıklaması esnasında, terör örgütü ile terör örgütü elebaşı lehine, suç ve suçluyu övücü sloganlar attıkları, uyarılara rağmen döviz ve pankartlar açarak, yasa dışı eylemlerine devam ettikleri belirtilmişti.

Slogan attığı tespit edilen 20 kişinin ikametlerinde, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonlarda, çok sayıda örgütsel içerikli doküman, bilgisayar, flaş diskler ile yabancı maddelerin ele geçirildiği ve arama esnasında 1 kişinin daha yakalandığı bildirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*