Adıyaman'da okullar 2 gün tatil

  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

Adıyaman'da suların kirlenmesi sonucu herhangi bir salgının yaşanmaması için ilk ve orta dereceli okulların 2 gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Halil Işık, Adıyaman'da 9 gündür aralıksız yağan yağışla birlikte su kaynaklarının sel suları ile kirlenmesi sonucu şebekeye temiz su verilmemesi nedeni ile herhangi bir salgının yaşanmaması için alınan karar gereğince Adıyaman merkez ilçe ve köylerinde ilk ve orta dereceli okulların 6 - 7 Kasım Pazartesi ve Salı günü iki gün süre ile tatil edildiğini açıkladı.

Vali Işık, şehre temiz su verilmesi için Adıyaman Belediyesince 15 ekibin 24 saat süreyle çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, okullar ve apartmanlara ait su depolarının kesinti sırasında temiz su için hazır hale getirileceğini ve su depolarının temizlenmesi sırasında temizlik elemanlarının her türlü kişisel koruyucu tedbirleri alması için uyardıklarını söyledi.

Adıyaman Valisi Halil Işık, olumsuz hava şartları nedeni ile vatandaşların herhangi bir problemle karşılanmaması için içme ve kullanma suyu tüketiminde dikkatli olmalarını, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması halinde İl Kriz Merkezine başvurmaları gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious