Adıyaman'da petrol sevinci

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Adıyaman'da, özel petrol şirketlerinden Güney Yıldızı Petrol Arama Şirketinin yaptığı arama çalışmaları sonucu, 'Nemrut 2' kuyusunda petrol bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kule Sondaj Mühendisi Mahmut Argör, petrol kuyusunda yaptığı açıklamada, 'Nemrut 2' kuyusunda yaklaşık 20 gün önce sondaj çalışmalarının başladığını, bin 500 metreye kadar devam eden sondaj çalışmaları sonunda büyük bir petrol yatağı bulduklarını söyledi.

Kuyudan fışkıran petrolün kaliteli olduğunu belirten Argör, şunları söyledi: ''Nemrut 2 kuyusundan umutluyuz. Bu bölgede uzun zamandır çalışmalarımızı sürdürüyoruz daha önce de başka kuyularda arama yaptık ama bu kuyu bizleri mutlu etti. 20 günlük bir çalışmanın sonunda bin 500 metrede bir yatağa rastladık. Kuyunun verimliliği konusunda çalışmalarımız sürüyor ancak çok ümitliyiz.'' Bölgede kuyu sayılarının 25'e yükseldiğini ifade eden Güney Yıldızı Adıyaman İdari Müdürü Murat Batır ise bölgede yıllardır petrol arayan bir şirket olduklarını ve çalışmalarına hiç ara vermeden devam ettiklerini söyledi.

Batır, açılan bu yeni kuyularda petrol buldukça daha da heyecanla çalıştıklarını ifade ederek, ''Şu anda İndere Köyü mevkiindeki çalışmalarımızda devam ediyor. Orası da çok önemli bir bölge ve umut verici bir yerdir'' dedi. Petrol bulunan kuyunun başındaki işçiler, petrolün fışkırmasını şapkalarını fırlatarak kutladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious