Adıyaman'da rüşvet operasyonu

Adıyaman'da rüşvet operasyonu .26423
  • Giriş : 04.02.2009 / 16:32:00

Adıyaman Valiliği İl Özel İdare Kurulu'na yönelik başlatılan operasyonda, 2'si memur, aralarında bazı muhtarların da bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Valilik İl Özel İdaresine yönelik operasyon düzenlendi.

Operasyonda, Valilik İl Özel İdaresinde görevli 2 memur ile aralarında muhtarların da bulunduğu 10 kişi, ''haksız menfaat sağladıkları'' iddiasıyla gözaltına alındı.

Operasyon sırasında bazı evraka ve bilgisayarlara el konulduğu, gözaltına alınan zanlıların emniyetteki sorgusunun devam ettiği bildirildi.

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan yaptığı yazılı açıklamada, savcılık tarafından yürütülen soruşturmada İl Özel İdare Kurulunun görev alanında bulunan yeşil kart, köy tüzel kişilikleri ve köyden ayırma konularında menfaat sağlandığına yönelik iddiaların araştırıldığını kaydetti.

Vali Sodan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''İl İdare Kurulu şefi hakkında bir inceleme yapılıyor. Menfaat sağladıkları hususunda inceleme savcılık tarafından yapılıyor. Aralarında muhtarların ve bazı şahısların da olduğu yönünde bizim de duyumlarımız var. Soruşturma devam ediyor. Adli tahkikat sonucunda durum netleşecek.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*