'Adıyaman'da sanayi güneş gibi doğacak'

'Adıyaman'da sanayi güneş gibi doğacak'.2774
  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Zafer Ersoy, şehrin ekonomik yönden kalkınması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi'nde 500 milyon Dolarlık yatırım gerçekleştiğini belirten Ersoy, "Son teşvik yasasından sonra Adıyaman'da bir sanayi patlaması oldu. Adıyaman, 5084 sayılı teşvik yasasını en iyi uygulayan ve algılayan iller arasında bulunuyor. Organize Sanayi Bölgesi'nde tahsis edilecek sanayi parseli kalmadı. Bölgede, bugün itibarıyla 500 Milyon dolarlık yatırım gerçekleştirildi ve bu tesislerde yaklaşık 5 bin kişi istihdam ediliyor. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tesislerin tümünün faaliyete geçmesi halinde yaklaşık 12 bin kişiye istihdam sağlanacak" diye konuştu.

OSB'de 73 parsel var bunların tamamı satıldı. Hepsinin de temelleri atıldı diyen Ersoy:" Adıyaman'ı marka kent yaparak Gaziantep nasıl Güneydoğunun İstanbul'u ise Adıyaman'da Doğunun Bursa'sı olacak" şeklinde konuştu.

Ersoy, "Yıllar önce bir sloganım vardı, Adıyaman'a bir çivi çakın avucumun içine çakın diyordum ve şimdi sağ elim yapılan yatırımlarla doldu. Şimdide sanayicilere Adıyaman yatırım yapın sol elime çivi çakın diyorum" ifadesini kullandı.

"Biz Adıyaman'da iş, ekmek ve aş için çalışıyoruz" diyen Ersoy, "Mevcut bölgelerde yer kalmadı ve yakında Adıyaman'da ikinci organize sanayi bölgesinin temelleri atılabilir. Bu yönde çalışmalarımız var. Mevcut bölgelerde çalışan 11 fabrikanın açılışı yapılacak. 36 olan fabrika sayımız 47'e yükselecek ve inşaatı devam eden 29 fabrikada tamamlanınca bölgede ciddi bir ekonomik gelişim ile cazibe merkezi olacağız. 5 bin kişilik istihdam ise açılışı yapılacak fabrikalarla 12 bine yükselecek ve Adıyaman'da işsizlik için büyük bir çözüm ve ekonomik gelişim olacaktır. Bu gelişim bireysel değil toplumsal önem taşımaktadır" şeklinde açıklamalarda bulundu.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious