Adıyamanlılar iftarda buluştu

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

İftar programında buluşan Adıyamanlılar, Kahtalı Mıçı ve Latif Doğan'ın şovlarıyla eğlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İftar programı sonrası, sahneye çıkan Türkücü Latif Doğan ve Kahtalı Mıçı da espirileri ve şovlarıyla Adıyamanlı hemşehrilerine keyifli dakikalar yaşattı.
Adıyamanlılar Vakfı ve Adıyaman Beledeyisi tarafından düzenlenen iftar yemeği Türkiye'nin çeşitli yerlerinde yaşayan Adıyamanlıları bir araya getirdi. Programa Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı ve İstanbul Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Bayhan'ın yanırısa, Adıyaman Valisi Halil Işık, Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri, Latif Doğan, Kahtalı Mıçı ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, seçilmişler ve atanmışların bir araya geldiği iftar yemeğinin anlamının büyük olduğunu dile getirdi. Derneğin birlik ve beraberliği sağlama çalışmalarının 3 sene öncesine dayandığını dile getiren Bayhan, Anadolu'dan İstanbul'a doğru gerçekleşen göçü tam tersine çevirmeye çaba gösterdiklerini belirtti.

Sürekli diyalog kurarak ve hoşgörü ile bu birlikteliği kurduklarını belirten Bayhan, karşı taraftan birşey beklemeden, hoşgörü ile yaklaşıldığı taktirde birlik ve beraberliğin daha kolay sağlanabileceğine dikkat çekti.

Vakfın çalışmaları ile ilgili bilgi de veren Bayhan, 96 yılında vakıf kurulduğu günden beri 5 bin öğrenciye burs imkanı sağladıklarını ve bu sene de burs vermeye devam ettiklerini aktardı.

Türkiye'de ilk defa Adıyamanlılar Vakfı'nın İstanbul'da bir kültür merkezi inşaa edeceği müjdesini veren Bayhan, merkezin 4 bin metrekare kapalı alan ve 6 kattan oluşacağını dile getirdi.

Adıyaman'ın yatırımlar sayesinde geri kalmış halinden kurtarıldığını ifade eden Adıyaman Belediyesi Başkanı Necip Büyükaslan, üç yıl içinde Adıyaman'ın çehresinin değiştiğini dile getirdi.

Üniversite'nin kurulmasının Adıyaman için kritik bir önem taşıdığını vurgulayan Büyükaslan, konuşmasını "Herşey Türkiye için herşey Adıyaman için" diyerek tamamladı.

Işık'dan sonra kürsüye çıkan Adıyaman Valisi Halil Işık da, İstanbul'da gerçekleştirilen iftar programına katılmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Adıyaman'ın beklediği bir çok yatırımın son yıllar içerisinde gerçekleştiğini kaydeden Işık, şehrin her geçen gün Türkiye'de parlayan bir ışık haline geldiğini sözlerine ekledi.

Konuşmalardan sonra Adıyaman'lı ünlü sanatçılar Kahtalı Mıçı ve Latif Doğan sahneye çıktı. Adıyamanlı yerel sanatçıları da sahneye çağıran iki ünlü sanatçı espirileri ve şovlarıyla programa katılan davetlileri güldürdü. Programda Kahtalı Mıçı şiir okurken, Doğan'da türkü söyledi. Kahtalı Mıçı'da Doğan'a türkü söylerken eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious