Adli Tıp Kurumu'nda rüşvet skandalı

Adli Tıp Kurumu'nda rüşvet skandalı.13841
  • Giriş : 27.11.2008 / 16:52:00

Ankar'da 'lodos' operasyonu ile çökertilen çetenin Adli Tıp Kurumu'na müdahale ettiği ortaya çıktı. Çete hakimi yönlendirecek raporları rüşvetle düzenletmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin gerçekleştirdiği lodos operasyonu ile çökertilen çetenin adli tıp kurumuna müdahale ettiği tespit edildi.

Çete lideri olduğu öne sürülen Arafat İlhan Ö ile bir diğer şüpheli Lokman T arasındaki telefon konuşmaları dinlemeye takıldı.

Görüşmelerde ikilinin adli tıp kurumuna müdahale ettiği tespit edildi.

Lokman T, İlhan Ö'yü, arayarak tanıdığının 30 gram esrarla yakalandığını, numunelerin İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gittiğini ve bir şey yapılıp yapılamayacağını sorarak yardım istediği öğrenildi.

Arafat İlhan'ın da benzer bir konuyu daha önce 15 bin YTL'te çözdüklerini bunu iste 10 bin YTL'ye halledeceklerini belirtiyor.

ÇETE YARGIYADA ESNEMİŞ

Ankara'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, geçtiğimiz Ağustos ayında yargıyı etkilemek, tehdit ve suça azmettirme, izinsiz olarak tehlikeli madde bulundurmak, ihaleye fesat karıştırmak, tarihi eser kaçakçılığı gibi çok sayıda usulsüz fiillere giriştiği iddia edilen çeteye yönelik "Lodos" adıyla operasyon düzenlemişti.

Operasyonda gözaltına alınan 18 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Örgüt üyelerinin aralarında geçen konuşmalarda Yargıtay'daki dosyalara müdahele ettikleri tespit edilmişti. Bu iddialar, dinlenen telefon kayıtlarında yer aldığı için fezlekeye de girmişti.

DİNLEMEYE TAKILAN PAZARLIK GÖRÜŞMESİ

Fezlekede yer alana iddialara göre Lokman T, çete lideri Arafat İlhan Ö'yü arayıp yardım istiyor. Dinlemeye takılan telefon görüşmesinde şu diyaloglar yer alıyor:

A.İ.Ö: Birisi 30 gram uyuşturucuyla yakalandı ve numuneler İstanbul Adli Tıp'a gitti”

L.T: Kurumdan gelecek rapora göre hakim ceza verecek yardım edin.

A.Ö: "Parasız yapmazlar bu işi. Bizim uzunun (Operasyonda aranan Z F isimli bir diğer örgüt şüphelisi) işi vardı ya, onun işini yapan adam peşin aldı"

L.T.: "Sen bana fiyatı mesajla at"

A.İ.Ö: “20 dakika sonra döneceğim

Arafat İlhan Ö, 20 dakika sonra Lokman T'ye mesaj atarak, "10 bine çözerim, peşin istiyorlar" diyor.

Lokman da "akrabamın durumu iyi değil. 5 binden fazla veremem" şeklinde cevap yazıyor.

Mesaja kızan Arafat İlhan T, "Uzunun işini bile 15' e ancak yaptılar. Kendin bilmiyor musun" diyerek, rüşvet parasının 10 bin'den aşağı olamayacağını ifade ediyor.

İstanbul Adli Tıp Kurumu, Ergenekon operasyonu kapsamında da gündeme gelmişti.

Timeturk

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*