Adli Tıp’ta 'sevgi ve felsefe' dönemi

Adli Tıp’ta 'sevgi ve felsefe' dönemi.15543
  • Giriş : 23.04.2009 / 08:52:00

Adli Tıp’ta uzman yetersizliğini üniversiteyle işbirliği yaparak kapatacağını söyleyen yeni başkan Doç. Dr. İnce ‘Kurumu sevgiyle donatacağım’ dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazar Hüseyin Üzmez'in tacizine uğradığı iddia edilen B.Ç'ye verilen 'ruh sağlığı etkilenmemiştir' raporuyla tartışma konusu olan Adli Tıp Kurumu'nda yeni bir dönem başladı. Kurumun yeni başkanı Doç. Dr. Cengiz Haluk İnce, daha önce uzman yetersizliğinden kaynaklanan vaka sorunlarını üniversiteyle işbirliği yaparak kapatacaklarını söyledi. Başkan İnce 'Adli Tıp'ı bilgi ve sevgiyle donatacağım' dedi.

'B.Ç. BİR İLETİŞİM KAZASIYDI'

DOÇ. Dr. İnce, tartışılan B.Ç raporuyla ilgili olarak 'iletişim kazası' benzetmesinde bulundu. Adli Tıp Kurumu'nun bu olaydan yara aldığını belirten İnce 'Bu polemikler çocuğu en az travmatize edecek şekilde yürütülmeliydi. B.Ç. olayı gibi vakalarda yapılması gereken protokoller vardır. Bu şikayetlerle gelen hastalara tıp fakültelerinde geçerli prosedürler uygulanır' diye konuştu. Kuruma her yıl binlerce vaka geldiğini ancak inceleyecek uzman sayısının sınırlı olduğunu belirten İnce 'Psikolog lazım. İstanbul Üniversitesi'yle işbirliğine giderek uzman açığını kapatacağız. Felsefemiz bilgi ve sevgi olmalıdır' yorumunda bulundu.

Star

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*