Adliye önünde kavga: 6 gözaltı

  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

Ankara'da, bir nakliyat şirketindeki sendikal örgütlenme tartışmalarından dün yaşanan kavga, bugün Adliye binası önünde devam etti, 6 kişi göz altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, İstanbul yolundaki bir nakliyat şirketinde örgütlenme çalışmasında bulunan Türkiye Motorlu Taşıt İşçileri Sendikası (TÜMTİS) yöneticileri ile iş yerinde görev yapan bir grup arasında dün tartışma yaşandı. Olayda sendikanın şube denetim kurulu üyesi olduğu belirtilen Erkan Aydoğan ve İhsan Sezer bıçakla yaralandı. Bu kişilerden İhsan Sezer, hastaneye kaldırıldı.

Olayın ardından, kavgaya karışan bir grup sendika üyesi işçi ile bunların karşısındaki gruptakilerden gözaltına alınanlar oldu. Bu kişiler alınan şüpheliler bugün Ankara Adliyesine getirildiler.

Bazı sendika üyeleri, nakliyat şirketinde çalışan karşıt gruptakiler ile yaralı sendikacıların yakınları da Ankara Adliye Sarayı önünde toplandılar. Burada yaşanan gerginlik sırasında nakliyat şirketinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı belirtilen, emekli polis İ.D. tabancasıyla yere ateş etti. Seken kurşunlardan Adliyeye ait bazı araçlara isabet etti. İ.D. de gruptakiler tarafından darp edilmek istendi.

Olaydan sonra İ.D. ile sendika üyesi olduğu belirtilen 5 kişi gözaltına alındı. İ.D'nin Numune Hastanesi'ne gönderildiği, gözaltındaki diğer kişilerin ise ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious