Adliye önünde yumruklu kavga

  • Giriş : 24.05.2007 / 21:14:00

Kocaeli Adliyesi'nde görülen cinayet davasında yaşanan gerginlik adliye dışında kavgaya dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Davalılar adliye merdivenlerinde birbirine saldırdı.

Kavgaya karışan davalıları polis güçlükle ayırabildi.

Kocaeli Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen cinayet davasının tarafları, mahkeme sonunda birbiriyle karşılıklı küfürleşti. Yaşanan gerginlik adliye dışında kavgaya dönüştü.

Kocaeli'de, Sedat İnce isimli bir şahsın öldürüldüğü davada tutuklu yargılanan Mehmet Sayın, Nesim Sayın, Kasım Sayın ve tutuksuz yargılanan Mehmet Aydın'ın hazır bulunduğu dava karar aşamasına geldi. Mahkeme, sanıklardan Mehmet Sayın'ın avukatının mazereti nedeniyle duruşmaya katılamadığı için kararı 20 Temmuz 2007 gününe attı. Duruşma sonunda müşteki durumunda bulunan Nurettin İnce ile sanıklar arasında küfürleşmeler ve tehdit yaşandı. Yaşanan gerginlik sonunda Nurettin İnce ile birlikte adliye dışında bekleyen Selçuk İnce, Sinan İnce ve Erkin İnce, tutuksuz yargılanan Mehmet Aydın'a ve eşine saldırarak darp etti.

Kavgaya kısa sürede yetişen polis tarafları ayırarak kavgayı ayırdı. Kavga sonuçunda Nurettin İnce ile birlikte Selçuk İnce, Sinan İnce ve Erkin İnce adli işlem yapılmak üzere Adliye polis merkezine götürülerek haklarında tutanak tutuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious