Adliyede damat dehşeti: 2 ölü

Adliyede damat dehşeti: 2 ölü.11773
  • Giriş : 05.05.2009 / 17:21:00

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, aile içi şiddet cinayetle sonuçlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

33 yaşındaki Ali Doğru, kendisinden boşanmak isteyen eşiyle birlikte adliyeye giderek dava açmak isteyen kayınbabası 55 yaşındaki Necmi ile kayınbiraderi 29 yaşındaki Mehmet Hakkı Demir'i tabancayla öldürdü.

İddialara göre, ilçeye bağlı Germen Köyü'nde çiftçilik yapan 2 çocuk babası Ali Doğru ile 32 yaşındaki eşi Şahibe Doğru arasında uzun süredir şiddetli geçimsizlik yaşanıyordu.

Genç çift arasındaki tartışmalarda dayak yediğini iddia eden Şahibe Doğru, yaklaşık 20 gün önce aynı köyde yaşayan babası Necmi Demir'in yanına giderek boşanmak istediğini söyledi.

Bunun üzerine Necmi Demir, kızıyla birlikte Viranşehir Adliyesi'ne gelerek damadı hakkında eşine uyguladığı şiddet nedeniyle şikayetçi oldu.

Ancak, akraba ve köy sakinlerinin araya girmesiyle Ali-Şahibe çifti yeniden birleşirken, şikayetten de vazgeçilmesi kararlaştırıldı.

Yeniden birleşen çift arasında yeniden başlayan tartışmaların dün dayağa dönüşmesi üzerine Şahibe Doğru, iki çocuğunu da alarak yeniden babasının evine döndü ve yürümeyen evliliğini bitirmek istediğini söyledi.

Damadının bu davranışını hazmedemeyen Necmi Demir, bu sabah yanına kızı Şahibe Doğru, oğlu Mehmet Hakkı Demir'i de alarak Viranşehir'e geldi.

Burada boşanma davası açmak için Viranşehir Kaymakamı Ogün Bahadır'ın makamının da bulunduğu Hükümet Konağı'ndaki Adliye'ye girdi.

Bu sırada kendilerini takip eden Ali Doğru'da, peşlerinden girdiği adliyede tabancasını çekerek kayınbabası Necmi ile kayınbiraderi Mehmet Hakkı Demir'in üzerine ateş etmeye başladı.

Birbiri ardına ateşlenen mermilere hedef olmak istemeyen vatandaşlar ve adliye görevlileri savcı ve hakimlerin odalarına kaçarken, Ali Doğru ise elinden tabancasını almak isteyenlerle yaşadığı boğuşma sırasında gözüne bir parmağın girmesiyle yaralandı.

Olaya hükümet konağında ve yakında bulunan karakolda görevli polisler müdahale etti.

Necmi Demir'in olay yerinde yaşamını yitirdiği saptanırken, ağır yaralı Mehmet Hakkı Demir ambulans ile Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, gözünden yaralanan zanlı Ali Doğru'da Viranşehir Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Göğsünün 3 ayrı noktasından yaralandığı belirtilen Mehmet Hakkı Demir, Şanlıurfa'ya getirilirken yolda yaşamını yitirdi.

Olayı duyan Demir ailesinin yakınları Viranşehir Adliyesi'ne gelirken, polis yeni bir olay yaşanmaması için Hükümet Konağı, Emniyet Müdürlüğü ile Hastanede güvenlik önlemlerini artırdı.

Jandarmada, iki aile arasında yeni bir kavga yaşanmaması için Germen Köyü'nde geniş önlem aldı.

İki kişinin ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili soruşturma başlatılırken, saldırganın silahıyla Adliye'ye nasıl girdiği de araştırılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*