Adliyenin önünde silahlar konuştu

  • Giriş : 18.07.2006 / 00:00:00

Iğdır Adliyesi önünde meydana gelen silahlı olayda, 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, geçen yıl Ağustos ayında meydana gelen ve 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan kavgayla ilgili olarak sabah saatlerinde mahkemeye gelen Seyran Akgün, Hanımzer Kaya ve Fahrettin Akgün, hasımlarından Y.A. ve İ.A. tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Olayda Seyran Akgün Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı sırada yolda hayatını kaybederken, milli boksör Savaş Kaya'nın annesi Hanımzer Kaya, Iğdır Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahaleden sonra Erzurum'a sevk edildi. Askerden izinli geldiği belirlenen diğer yaralı Fahrettin Akgün ise Iğdır Devlet Hastanesi'nde müşahede altına alındı. Katil zanlıları olay yerinden kamyonetle kaçarken, polis suçluların yakalanması için çalışma başlattı.

Olay sonrası Iğdır Valisi Halil Ulusoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük ve Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, Adliye önünde incelemede bulundu. Olayla ilgili soruşturma Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük tarafından yürütülüyor.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Halfeli Caddesi'nde 2 aile arasında tartışma çıkmış ve tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi sonucu 1 kişi ölmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious