Adliyeye çıkartılan 6 tantanacı gazetecilere saldırdı

  • Giriş : 13.06.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'da aralarında tantana çıkartıp kavga ederek çevredeki esnafların dikkatlerini üzerlerine çeken ve kendilerini aralamaya gelen esnafında bu arada cebinden para çalan 6 kişi göz altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adliyedeki duruşmaları tamamlanan 6 sanık tutuklanarak cezaevine konuldu.


DİYARBAKIR'DAN GELİYOR URFA'DA YANKESİCİLİK YAPIYORLAR


Edinilen bilgiye göre Sarayönü caddesinde bir vatandaşın, tantanacılık (kavga eder gibi) sureti ile parasının çalınması üzerine olay yerine polis geldi. E.Ö ve H.A isimli şahıslarla görüşen polis iki şahsın aralarında kavga ettiklerini ve kendilerini oyaladıkları sırada ceplerinden para çaldıklarını öğrendi. E.Ö'nün cebinden 5 bin 180 YTL , H.A'nın cebinden ise 2 bin 495 YTL çalan zanlıların eşkalini alan polis, yürüttüğü operasyonda uyuşturucu madde satmak ve kullanmaktan kaydı bulunan 18 yaşındaki M.A.G'yi Hekimdede mahallesinde yakaladı.

Gözaltına alınan şahsın sorgusunda kendisinin haricinde 5 şahsın bulunduğunu beyan etmesi üzerine polis Diyarbakır yolu üzerinde il çıkışında uygulama noktası oluşturdu. Zanlının belirtiği 21 DF 551 plakalı aracı durduran polis içerisinde bulunan 5 şahısı, daha önce yakalanan M.A.G'ye gösterdi. M.A.G'nin, araçtaki 5 kişinin kendisi ile birlikte Diyarbakır'dan yankesicilik maksadı ile gelen arkadaşlarının olduğu belirtmesi üzerine polis daha önceden hırsızlıktan kaydı bulunan Ş,S, Ö.D, M.Ö. A.O'yu gözaltına aldı.

Zanlıların aracında yapılan aramada ise polis şöför koltuğunun altında gizlenmiş 2.300 YTL para buldu. Ö.D isimli şahsın üst aramasında da 2 gram esrar maddesi bulan polis paraya ve esrar maddesine el koydu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious