'Adnan Hoca'nın iddiası: Sağcılar da solcular da eziliyor

'Adnan Hoca'nın iddiası: Sağcılar da solcular da eziliyor.8582
  • Giriş : 23.01.2008 / 22:41:00

İstanbul Adliyesi'ne gelen Adnan Oktar, çıkışta gazetecilere açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

''Adnan Hoca'' olarak tanınan Adnan Oktar, 17 sanıkla birlikte yargılandığı dava kapsamında Yargıtayın bozma kararına karşı görüşünü bildirmek için İstanbul Adliyesine geldi. Oktar, zamanın yetersizliği yüzünden işlemlerini yaptıramadı.

Sultanahmet'teki adliye binasına gelerek, davanın görüldüğü İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi Yazı İşleri Müdürlüğüne çıkan Oktar, burada kısa bir süre kaldıktan sonra adliyeden ayrıldı. Dava kapsamında Yargıtayın verdiği bozma kararına ilişkin görüşünü ifade etmek için adliyeye gelen, ancak zamanın yetersizliği yüzünden işlemlerini yaptıramayan Oktar, çıkışta gazetecilerin soruları üzerine, ''Şu an herhalde vakit yokmuş. O zaman biz de mecburen evimize gidiyoruz. Ama öyle zorla getirme diye bir konu yok. Bak görüyorsunuz, ben kendi isteğimle geliyorum. Türkiye hür bir memleket'' diye konuştu.

Oktar, ifade vermeye gelip gelmediğine ilişkin soru üzerine de ''Hayır, zaten benim lehimde bir karar var. Yargıtay bir karar almış, mahkeme soruyor, 'buna ne diyorsun' diye. Ben de buna 'evet' diyeceğim. Sanki bir olay varmış gibi gösteriyorlar. Çok ayıp bir şey bu. Yani böyle kaçak bir tavır varmış gibi. Yok öyle bir şey'' dedi.

İLGİNÇ AÇIKLAMA: SAĞCILAR DA SOLCULAR DA EZİLİYOR

''Hakkınızda böyle bir tavır mı var?'' sorusuna da Oktar, ''Basında var ya o tip şeyler. Çok gereksiz. İşte 'zorla getirilecek' filan. Verilen imaj anormal. Böyle bir imaja gerek yok'' karşılığını verdi. Oktar, bir gazetecinin, ''Medya sizi görmeye pek alışkın değil, bundan sonra gelip hakkınızı kendiniz mi arayacaksınız?'' sorusunu da şöyle yanıtladı: ''Bu tip şeyleri abartmak yanlış. Bu ayıptır. Kardeşiz biz, bütün Türkiye olarak. Sağcının solcuya, solcunun sağcıya bu tip tavrı olmasın. Türkiye'de barış ortamı, sevgi ortamı olsun, bu nefret ortadan kalksın. Solcular da eziliyor, sağcılar da rahatsız oluyor. Sağcılar solculara, solcular sağcılara anlayışlı olursa konu hallolur. Yoksa bu ıstırap devam eder. Tek yanlı demokrasi olamaz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious