Adnan Oktar'ın Reuters'e yaptığı çarpıcı açıklamalar

Adnan Oktar'ın Reuters'e yaptığı çarpıcı açıklamalar.10797
  • Giriş : 19.06.2008 / 23:39:00
  • Güncelleme : 19.06.2008 / 23:44:41

Adnan Oktar, Reuters ajansına verdiği demeçte, dünyanın sonunun 20-25 yıla kadar geleceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

'Yaradılış Atlası' adlı kitabıyla, Avrupa Konseyi'nin de gündemine girmeyi başaran Oktar, bugüne kadar 52 dilde yayınlanan ve tüm dünyaya dağıtılan 260'a yakın kitabının, 'yayın imparatorluğu'nun, dünyanın sonuna ilişkin dini vizyonunun bir parçası olduğunu belirtti.

Kuran-ı Kerim ayetleri ve Hazreti Muhammed'in hadislerinden yola çıkarak dünyanın sonuna yaklaşıldığını vurgulayan Oktar, 'Şu an en büyük projemiz, Hazreti İsa'nın dünyaya dönüşü için zemin hazırlamak' diye konuştu.

Hakkındaki 'Mehdi' (Kıyamet Günü'nde İslam'ın kurtarıcısı olarak dünyaya gelecek kişi) olduğuna ilişkin açıklamalar yaptığı iddialarına da yanıt veren Oktar, 'Ben böyle bir iddiada bulunmam. Yazdıklarım ve bazı hadislerden insanlar böyle bir düşünceye kapılmış olabilir, ancak İslambenim böyle bir iddiada bulunmamı yasaklar' dedi.

Oktar, Reuters'in din editörü Tom Heneghan'ın yeni bir kitap çıkarıp çıkarmayacağına ilişkin sorusuna da 'Kafatasları üzerine bir kitap hazırlıyorum' diye cevap verdi. Oktar, yeni kitabında kafatası fosillerini 'evrimin olmadığına' ilişkin kanıt olarak gösterdiğini sözlerine ekledi.

KİTAPLARIN FİNANSMANI NEREDEN?

Haberde, Avrupalı pek çok akademisyene ve okula gönderilen 'Yaradılış Atlası' kitaplarının finansmanı için Oktar'ın ABD'li yaratılışçılar ya da Suudi işadamlarından yardım aldığı iddialarına da cevap verildi.

Türk kökenli Amerikalı fizikçi Taner Ediş, konuştuğu pek çok ABD'li yaratılışçının Oktar'ın kitaplarına gıptayla baktığını söyledi. Ediş, Oktar'ın bu kişilerden yardım almak yerine mali yardımda bulunmuş olmasının daha muhtemel olduğunu kaydetti.

Haberde, Vahabi kökenli Suudilerin de Sünni İslama dayalı mesajlar veren Oktar'a yardım etmesinin çok zayıf bir olasılık olduğu vurgulandı.

Adının açıklanmasını istemeyen bir İslam uzmanı da, Oktar'ın Türk kökenli bir grup genç tarafından finanse edildiğini belirtti.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious