Adnan Polat başkanlığa aday

Adnan Polat başkanlığa aday.15081
  • Giriş : 23.01.2008 / 11:22:00

Beklenen oldu. Adnan Polat, 22 Mart'taki kongre için çalışmalara başladı. Polat Residence'ta seçim ofisi kuran G.Saray Başkan Yardımcısı, ilk toplantıyı bugün Mehmet Cansun'la yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray, 22 Mart tarihinde yapılacak başkanlık seçiminin havasına erken girdi. Başkan Özhan Canaydın'ın listesini oluşturmak için çalışmaya başlaması, Ünal Aysal ve MİT eski Müsteşarı Şenkal Atasagun gibi 'flaş' isimlerle temasa geçmesinin ardından mevcut yönetimin başkan yardımcısı Adnan Polat da kulis faaliyetlerine resmen start verdi.

'NE LİSECİ, NE LİSE KARŞITI'

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Fulya'daki Polat Residence'ta seçim ofisi kuran G.Saray Başkan Yardımcısı, eski yöneticilerden Toni Cauki'nin desteğini aldı. Alp Yalman'ın başkanlık yaptığı üç dönemin son ikisinde yönetimde olan Cauki, 1997'de yurt dışına çıkmış ve sonra ortalarda görünmemişti. Polat seçim ofisi için yakın çevresine, "Cauki ve çevresindekiler benim adıma ofis açmışlar" demekle yetindi. Polat'ın liste başları, Yalman döneminde beraber çalıştığı Cauki ile mevcut yönetimden Haldun Üstünel. Ekip politikası ise 'Ne liseci, ne de lise gerçeğini yok sayan, bütünleştirici bir açılım' olarak belirlendi. Polat, son kongrenin iddialı adayı Yiğit Şardan'a karşı Canaydın'la 'güç birliği' yapmış ancak tahmin edildiği gibi kısa süre sonra ikilinin arasındaki ilişki 'güç savaşı'na dönüşmüştü. En büyük hedefi Galatasaray Başkanlığı olan Polat'ın yakın çevresine "Zamanı geldi. Kongreden başkan çıkacağım" dediği öğrenildi.

CANSUN NE DİYECEK?

Polat ilk toplantısını bugün eski başkan Mehmet Cansun'la yapacak. Cansun'un, geçtiğimiz seçimde Canaydın'ın listesine girmesine tepki gösterdiği Polat'a vereceği cevap merak ediliyor. Abdürrahim Albayrak da önümüzdeki günlerde Polat'la görüşecek. Haluk Ulusoy'un oğlu Saffet Ulusoy'un Polat'ın listesinden seçime gireceği öne sürülse de bu iddia gerçekci bulunmuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious