Adnan Polat: Fenerbahçe korkuyor

  • Giriş : 19.04.2007 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Fenerbahçe yönetiminde ciddi bir endişe ve panik oladuğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polat, "Stres ve korku içindeler" dedi. Sarı-lacivertli takıma penaltı verilme mecburiyeti olmadığını vurgulayan Polat, 12 puanlarının hakem hatalarıyla gittiğini savundu.

Adnan Polat, Galatasaray'ın Mecidiyeköy'deki kulüp binasında basın toplantısı düzenleyerek, şampiyonluk yarışından transferlere kadar her konuda yöneltilen soruları yanıtladı.

Fenerbahçeli yöneticilerin kendilerine uzun süredir penaltı verilmemesinden yakındığının hatırlatılması üzerine Polat, "Fenerbahçe'ye penaltı verilme mecburiyeti mi var" sorusunu yönelterek, şunları söyledi:
"Şu anda Fenerbahçe'ye penaltı verilmesi için ciddi bir kampanya başladı ve hakemler üzerinde büyük baskı kuruluyor. Eğer penaltıdan bahsedeceksek, ligin kaderini etkileyen ilk yarıdaki Fenerbahçe-Galatasaray maçında son dakikada verilmeyen penaltıdan da bahsedelim. Tüm hakem otoriteleri penaltı olduğunda hemfikirdi. Onun için çok ciddi bir endişe ve panik var Fenerbahçe yönetiminde. Kamuoyu baskısı yaratarak, hakemleri etkileyerek penaltı verdirmeye çalışıyorlar. Eğer o maçlarda penaltı oluyorsa, penaltı verilmeli, olmuyorsa da verilmesi için kampanya yapılmamalı."

"BİLİNÇLİ, KASITLI YAPIYORLAR"

Adnan Polat, Fenerbahçe'nin camia, yönetim ve takım olarak geçen sezon şampiyonluğu kaybetmenin büyük sıkıntısını yaşadığını savunarak, “Bu sezon aynı şekilde bir stres ve korku içindeler” dedi.

Tekrar aynı şeyi yaşamamak istediklerini anlatan Polat, “Bunun için biraz feveran ediyorlar, biraz gündemi, hakemi, federasyonu, gözlemcileri etkilemeye çalışıyorlar. Bunu bir strateji olarak yapıyorlar, kasıtlı ve bilinçli hareket ediyorlar” şeklinde konuştu.

"ŞANSIMIZIN YÜKSELDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Kayseri Erciyesspor maçından sonra şampiyonluk şanslarının azaldığını, işlerinin mucizeye kaldığını söylediğini hatırlatarak, ancak geçen hafta iki büyük rakiplerinin puan kaybetmesinin şanslarını yukarı çıkardığını söyledi.

Şampiyonluktaki inisiyatifin Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ortaya koyacağı performansla paralel olarak yürüdüğünü dile getiren Adnan Polat, “3 puanlık sistemde 2 haftada çok şey değişebiliyor. Şansımızın Kayseri Erciyesspor maçından bu yana çok yükseldiğini düşünüyorum. 3 puanlık sistemde her şey olabilir” dedi.

"HAKEMLER 12 PUANIMIZA MAL OLDU"

Hakemlerin işinin çok zor olduğuna dikkat çeken Polat, şöyle devam etti:
"Aldıkları kararlar bir tarafın lehine, bir tarafın aleyhine oluyor. Aleyhte olan da feveran ediyor. Genelinde memnunum. Ama ligin kaderini etkileyen ve Galatasaray'ın birçok puanına mal olan 4-5 maç var. Bu maçlarda beni en çok üzen Türkiye'nin üst düzey hakemlerinin bazı kararları verememesi. Selçuk Dereli'nin hakemliğine inanıyorum. Fenerbahçe maçında kırmızı kartı, penaltıyı veremedi. Hakemlerin Şükrü Saracoğlu Stadı'nda seyirci baskısından etkilendiğini düşünüyorum. En son oynadığımız Kayseri Erciyesspor maçında Fırat Aydınus, rakibin inanılmaz sertliğine göz yumdu. Iliç'e verdiği kartta ne kadar haklıysa, göstermediği 3 kırmızı kartta da o kadar haksızdı. Galatasaray'ın 12 puanının hakem hatalarıyla gittiği görüşündeyim."

"7 FUTBOLCUYLA DAHA İLGİLENİYORUZ"

Sivassporlu Servet Çetin ile anlaştıklarını kaydeden Polat, yurt içinden 7 oyuncunun daha listelerinde olduğunu söyledi.

Geçen sezon transfere hemen hemen hiç bütçe ayırmadıklarını söyleyen Polat, şöyle konuştu:
"Son bir haftada medyada takıma 40-45 oyuncu transfer edildi. Galatasaray'a yakışacak, Galatasaray'ın geleceğinde faydalı olacak oyuncular olacak. Riquelme'nin transferi doğru değil. Onun ayarında, kafamızda ve gönlümüzde oyuncular var. Geçtiğimiz sezon transfere aşağı yukarı hiç para ayırmadık. Inamoto için çok cüzi bir miktar harcadık. Bu sezon ciddi bir bütçe ayırdık."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious