Adnan Polat: Ilic cezayı hak etti

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Adnan Polat, Erciyesspor maçında rakibine dirsek atan Sasa Ilic'in 50 bin euroluk cezayı hak ettiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polat, "İliç dirsek atmadan önce düşünecekti" dedi. Polat, teknik direktör Bülent Korkmaz'la ilgili olarak da ilginç bir açıklama yaptı.

1905 Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin düzenlediği geceye, yönetici Fatih Gökşen ve Galatasaray Spor ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile katılan Adnan Polat, Galatasaraylı futbolcu Sasa İliç'e verilen 50 bin Avro'luk para cezasının sarı-kırmızılı kulübün yönetmeliğine göre verildiğini söyledi.
Galatasaray'ın sahasında Kayseri Erciyesspor ile yaptığı ve 1-0 yenildiği karşılaşmanın 50. dakikasında rakibine dirsek atarak kırmızı kartla oyun dışında kalan Sırp futbolcuya, icra kurulunun önerisi ve yönetim kurulunun da onayıyla bu cezanın verildiğini ifade eden Polat, “İliç dirsek atmadan önce düşünecekti” yorumunu yaptı.

"ŞAMPİYONLUK MUCİZELERE BAĞLI"

Şampiyonluk şanslarının çok azaldığını dile getiren Adnan Polat, "Ligde her şey mümkün olabilir, ama şampiyon olmamız mucizelere bağlı" dedi.

Lider Fenerbahçe'nin ligin ikinci yarısında oynadığı 10 karşılaşmada 12 puan kaybettiğine dikkati çeken Polat, “Fenerbahçe bundan sonra ligde bize göre daha zorlu rakiplerle oynayacak. Neler olacağını bilemeyiz. Her şey olabilir. Lig bitene kadar tüm maçlarımızı kazanmak için uğraşacağız” diye konuştu.

"BÜLENT KORKMAZ'I BEN KAPTAN YAPTIM"

Polat, Kayseri Erciyesspor'u çalıştıran Bülent Korkmaz'ı Galatasaray'da oynadığı dönemde kendisinin kaptan yaptığını ve bugün bu kararında ne kadar haklı olduğunu gördüğünü, kaydetti.

Bülent Korkmaz'ın teknik direktörlük kariyerinden aldığı başarılı sonuçlardan mutluluk duyduğunu vurgulayan Polat, "Bülent, henüz yolun başında, İnşallah başarı onu şımartmaz. Zaten şımaracak birisi de değil. Kendisini çok başarılı buluyorum. Onun bende özel bir yeri var" dedi.

Bu arada, dernek yönetim kurulu üyesi Hakan Aydoğan, Adnan Polat'a dernek rozeti taktı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious