Adnan Polat'tan fırça yemedim!

Adnan Polat'tan fırça yemedim!.10648
  • Giriş : 07.07.2009 / 15:23:00

Sabri, Adnan Polat'ın kendisini arayarak fırça çektiği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaraylı futbolcu Mehmet Topal, takım olarak geçen sezon büyük hatalar yaptıklarını ve şanssızlıklar yaşadıklarını belirterek, ''Kötü bir sezon yaşadık. Bunlardan ders çıkarmalıyız. İnşallah sezonu şampiyon olarak kapatacağız'' dedi.

Mehmet Topal ve Sabri Sarıoğlu, sabah antrenmanından sonra kamp yaptıkları Bochum Renaissance otelinde basın toplantısı düzenledi.

Teknik direktör Frank Rijkaard'ın antrenmanları tempolu ve yoğun geçirdiğini anlatan Mehmet Topal, ''Hocamızın kalitesi belli. Yaşadığı tecrübeyi bize yansıtmaya çalışıyor. Bu rekabet takıma olumlu yansıyacak. İyi bir arkadaşlık ortamında iyi bir rekabetle Galatasaray için çalışacağız'' diye konuştu.

Sarı kırmızılı futbolcu, her futbolcunun hayalinde olduğu gibi kendisinin de Avrupa'daki kulüplerde forma giyme hayali bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Başkanımız son sözü söyledi. Avrupa kupası kaldırmadan bizi bırakmayacağını söyledi. Ben de burada mutluyum. Eğer kulübün menfaatleri doğrultusunda olur ve başkanımız müsaade ederse giderim. Çünkü benim de hedeflerimden biri Avrupa'da başarılı olmak. Sezonu geç kapattık, Milli Takım kampı sebebiyle. Takımdan bir hafta ayrı çalıştık. Şu anda kondisyon olarak iyi durumdayız. İnşallah Avrupa kupalarına iyi başlayacağız. Hocamızın sistemine elimizden geldiğince uymaya çalışacağız. Hocamızın bizden istediği taktikleri yerine getirmeye çalışacağız.''

-SABRİ'DEN YALANLAMA-

Sabri ise hakkında yapılan ''Adnan Polat Sabri'yi arayıp fırçaladı'' haberlerini yalanladı.

Bu tür haberlerin asılsız olduğunu belirten Sabri şunları söyledi:

''Başkan beni aramış, fırça atmış... Bu konuda asılsız haberler çıktı. Antrenman boyunca iki gurbetçi bize olumsuz laflar söyledi. Sonra otelin önünde imza atmamı istedi. Ben de ona iki elimin dolu olduğunu, ancak resim çektirebileceğimi söyledim. Ancak bana karşılık olarak küfürler verdi. Aileme hakaret etti. Sonra beni itti. Ben de o refleksle kramponu kafasına vurdum. Bu doğru bir hareket değil ama kendimi tutamadım. Basında çıkan abartılı haberlere de bir anlam veremiyorum.''

Sarı kırmızılı oyuncu, teknik direktör Frank Rijkaard'ın çok başarılı bir kariyere sahip olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

''Her teknik adamın farklı tarzları var. Geçen yıl biraz daha düşük tempoda çalıştık. Şimdi çok iyi çalışıyoruz. Bizim için yorucu geçiyor ama sezon içinde bunun avantajlarını yaşayacağız. Tobol maçına çok az bir süre kaldı. İnşallah hazır olup, bu maçtan iyi bir sonuç alacağız. Hocamızın yardımcıları çok iyi. Bize çok iyi antrenman programları veriyor. Hocamız hazırlık maçlarında istediği sistemle oynatıyor. Bize hocamız ne görev verirse elimizden geleni yaparız. Hocamız hangi sistemi isterse ona ayak uydururuz. 4-3-3 de zor bir sistem değil. Zaman zaman da bu sistemle oynadık.''

-ÜSTÜNEL İLE SEZGİN ANTRENMANI İZLEDİ-

Öte yandan Galatasaray'ın bu sabah yaptığı antrenmanı yönetici Haldun Üstünel ile Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin birlikte izledi.

Haldun Üstünel, transfer görüşmelerini yarıda keserek kampa geldiğini ve teknik direktör Rijkaard ile görüşerek onun isteği doğrultusunda yeni bir yol izleyeceklerini söyledi.

Üstünel, Marsilya'ya transferi söz konusu olan Servet'in şanssızlıklar yaşadığını belirtti.

Sabah antrenmanında futbolcular dört grup halinde ayrı çalışma yaparken, kaleci Leo Franco bir süre salonda çalıştıktan sonra antrenmana katıldı.

Antrenmanda Kewell düz koşu yaparken, Servet ve Nonda sağlık kontrolünden geçti. Servet, antrenmanın son kısımlarına katılarak Kewell ile birlikte düz koşu yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*