Adnan Polat'tan Skibbe açıklaması

Adnan Polat'tan Skibbe açıklaması.7997
  • Giriş : 28.02.2009 / 22:32:00

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, görevine son verilen Skibbe ile ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, pazartesi günü görevine son verilen teknik direktör Michael Skibbe'nin Galatasaray gibi büyük bir takımın ağırlığını kaldıramadığını söyledi.

Sarı-kırmızılı kulübün Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi Anadolu Auditorium'da gerçekleştirilen kongresinde konuşan Başkan Adnan Polat, Skibbe'nin gönderilmesini şöyle açıkladı:

"Göreve getirdiğimiz ismi iyi olduğunu düşünerek göreve getirdik. Bazen çok iyi bir antrenörün bile kimyası uyuşmayabiliyor. Biz prensip olarak devre arasında göndermemek için sonuna kadar zorluyoruz. 'Sezon ortasında bir teknik direktör gönderilmez' sözünü kabul etmiyorum. Eğer Galatasaray'a zarar veriyorsa sezon ortasında teknik adam da gönderilir, varsa diğerleri de. Skibbe, Galatasaray gibi büyük bir kulübün yükünü maalesef kaldıramadı. Skibbe daha önce büyük bir takım çalıştırmamıştı. Bu yükü kaldıramadı''

Skibbe'nin yerine göreve getirdikleri Bülent Korkmaz'a güvendiklerini kaydeden Adnan Polat, Bülent Korkmaz'ın daha önce büyük bir takım yönetmediklerini bildiklerini kaydederek, " Ama her büyük teknik direktörün bir başlangıcı mutlaka oluyor. Şu anda Türkiye'nin en büyük teknik direktörü Fatih Terim de bugünkü konumunda Galatasaray'a gelmemişti. Galatasaray ona bu şansı verdi, o da iyi kullandı. Biz de, 12 yaşında bu kulübe gelen Bülent Korkmaz'a inandık ve bu görevi verdik. İlk maçında bizi yanıltmadı, inşallah bundan sonra da bizi yanıltmaz.''

FEDERASYON İLE İLGİLİ SORUNLAR

Göreve geldikleri günden beri herkesle uyum içinde çalışmaya özen gösterdiklerini ifade eden Polat, şu ana kadar bir televizyon kanalı ve Futbol Federasyonu ile sorunlar yaşadıklarını kaydetti.

Mahmut Özgener yönetimindeki Futbol Federasyonu'nu şartsız kayıtsız desteklediklerini ancak son zamanlarda Futbol Federasyonu ile sorunların bulunduğunu ifade etti. Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Futbol Federasyonu'nu, şartsız destekledik. Kurul üyelikleri için dahi hiç şartımız olmadı. Kendilerini bazı konularda sürekli ikaz ettik. Ama bunlar hiç bir zaman kaale alınmadı. 'Türkiye'de anti futbola prim verirseniz futbol ilerlemez. Kötü saha ve hava şartlarında maç oynatmayın. Sahada futbol oynamak isteyen takımları koruyun' dedik. Büyük takımları veya yıldızları olan takımları devamlı tekme tokatla yıldırmaya çalışıyorlar. Bu, futbolun ruhuna aykırı. Kadromuzda bulunan 30 futbolcundan bir ara 14'ü sakattı. Bunlar yolda yürürken değil, hepsi sahada darbe yiyerek sakatlandılar. Şu anda 7 sakatımız var. Bunların engellenmesini istiyoruz. Oyunu yavaşlatanlara karşı hakemlerin tavır koymalarını istiyoruz. Dalga geçer gibi 90 artı 3'te sarı kart gösteriyorlar. Ayrıca devamlı kartlar çıkıyor, bu kart enflasyonu nereden çıktı? İnsanlar statlara futbol seyretmek için geliyor, hakemleri seyretmek için değil. MHK'nin, hakemleri bu şekilde yönlendirmesi lazım. Sürekli uyardık ancak netice alamadık.''

Başkan Adnan Polat, alt yapıdan yetişen bir oyuncuyu iyi bir ücretle satabileceklerini kaydetti. Polat, bununla ilgili girişimlerin devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde böyle bir transferin sonuçlanabileceğini ifade etti.

KULUBÜN BORCU 160 MİLYON DOLAR

Başkan Adnan Polat, Galatasaray'da borç-alacak farkının ise 160 milyon dolar olduğunu belirtti. Başkan Polat, bu borca Turk Telekom'dan gelecek 50 milyon dolarlık sponsorluk gelirinin eklenmediğini bunun da eklendiği zaman bu farkın 110 milyon dolara ineceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*