Adnan Sezgin: 'Çok yazık oldu'

  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Şampiyonlar Ligi'ne Liverpool galibiyetiyle veda eden Galatasaray'da Adnan Sezgin ligtv.com.tr'ye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Spor ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. Genekl Müdürü Adnan Sezgin, birbirinden ilginç açıklamaları ve ligtv.com'daki röportajın ayrıntıları şöyle:

- Şampiyonlar Ligi'ne Liverpool galibiyetiyle veda edildi. Alınan galibiyetle geçmiş maçlara baktığınız da yazık oldu diyor musunuz?

- Ben teşekkürle başlamak istiyorum. İddiamız olmamasına rağmen 30 bine yakın seyirci geldi ve baştan sona kadar takımı destekledi. Yani iyi gününde kötü gününde Galatasaray'ın yanında olduklarını gösterdiler. O bakımdan öncelikle taraftara teşekkür borçluyuz. Takıma da teşekkür etmek lazım, çok iyi mücadele ortaya koydular. Herkes Liverpool'daki eksiklerden bahsediyor. Bizde de eksikler vardı ama buna rağmen dün sahada olan bütün arkadaşlar ellerinden geleni yaptı. Bunun için de bir teşekkürü futbolcularımıza ve teknik heyetimize borçluyuz. Tabii galibiyete rağmen üzüntü verici bir durum var ortada o da bu gruptan çıkamamamız, yani geriye dönük oynadığımız maçlara bakılınca bir PSV Eindhoven maçında galip gelseydik, Bordeaux ile berabere kalsaydık şimdi ya UEFA'da yada gruptan çıkmış olacaktık. Çok yazık oldu."

- "KEŞKE ALİ SAMİ YEN'DE OYNAYABİLSEYDİK" -

- Olimpiyat stadının bir faktörü var mı?

- "Gönül isterdi ki maçlarımızı Ali Sami Yen'de oynayalım ama maalesef Ali Sami Yen'de büyük eksiklikler var. Herkes bilip bilmeden konuşuyor ama Ali Sami Yen'deki eksiklikler bayağı fazla. Mesela siz basın mensupları için medya bölümü başlı başına yeniden düzenlenmesi gereken bir bölüm. Standartı tutturmak maalesef zor. Ali Sami Yen bizim için her zaman bir avantajdır. Keşke orada oynayabilseydik."

- Ali Sami Yen'de oynasaydınız PSV maçını alırdık, her şey daha farklı olurdu diyor musunuz?

- "PSV maçında da 1-0 galiptik ama maalesef olmadı. İkinci yarı rüzgarla beraber yenildik."

- Biraz ileriyi konuşalım. Çünkü hep Olimpiyat stadını konuşuyoruz.

- "İnşallah Ali Sami Yen gibi bir statta oynarız, oynayabilir hale geliriz. Bizim evimizde oynamamız büyük avantaj."

- O zaman Ali Sami Yen yeniden revize mi edilecek?

- "Umarım yapabiliriz. Ali Sami Yen'de büyük handikaplar var umarım onları aşabiliriz."

- Her halde önümüzdeki sezonda Olimpiyat Stat'ında oynamak işinize gelmez.

- "Şu anda net bir şey söylemek mümkün değil. Hele bir sezon sonu olsun da ondan sonra düşünürüz, alacağımız sonuca göre. Ama inşallah şampiyon oluruz sorun hangi statta oynayacağımıza kalır."

- "CARUSCA-INAMOTO SON DERECE BAŞARILILAR" -

- Yabancı oyuncuların durumu nedir. Carrusca'nın gönderilip gönderilmeyeceği yazılıyor sürekli.

- "Carrusca için geldiğinden beri yazılıyor, Inamoto için de yazılıyor. Bana göre ikisi de son derece iyi performans ortaya koydular. Yani bu bir süreç meselelsi, transferde yanılgılar olur. Transferde isabet oranı batıda da böyledir. Aldığınız oyuncuların 6 tanesinden 4'ü çok iyi çıkmışsa büyük başarı elde etmişsinizdir ama her zaman kimyası uyacak diye bir şey söz konusu olamaz. Ama şu kadarını söyleyeyim Liverpool karşısındaki oyunlarıyla ikisi de son derece başarılıydı."

- Devre arası transfer konusunda değinmek istiyorum. Kayserispor'dan Gökhan ve Mehmet Topuz gündeminizde diye biliyoruz.

- O konuda bir açıklama yapmak istemiyorum. Transferde bir çalışmamız olacak ama belli bir noktaya gelinceye kadar açıklama yapmanın doğru olduğuna inanmıyorum."

- Yerli ve yabancı kaç isim transfer etmeyi düşünüyorsunuz?

- "Transfer öyle bir olaydır ki ani gelişir. Üzerinde durduğumuz futbolcular var o ama isimleri zikretmem doğru değil."

- İsimleri Gerets'in istekleri doğrultusunda mı belirliyorsunuz?

- "Bütün transferlere oturup birlikte karar veriyoruz."

- "FUTBOLUN ADALETİ YERİNİ BULUR" -

- Geçen sezon şanssızlıklar yaşıyordunuz, bu sezon daha farklı bir şanssızlık mı yaşanıyor. Oynanan maçlarda genel itibariyle istatistiklere bakıldığında çıkan sonuçla skorlar arasında bir dengesizlik var. Bunu neye bağlıyorsunuz?

- "Futbolda böyle şeyler olur. Top bazı maçlarda hakikaten seni isteyecek. Bazı maçlarda maalesef top bizden yana değildi. Öyle maçlarda puan kaybettik ki çok net teşhisler koysak bile kaçırdığımız puanlar geri gelmeyecek. Bu göreceli de değil artık. Sonuç olarak istatistiklerle de ortaya konmuş bir şey var, Galatasaray ilk devre ligde en iyi top oynayan takımıydı diyebiliriz. İstatisikler analizler bunu gösteriyorsa ki bu artık senin benim fikrim olmaktan çıktı. Eğer sen iyi Futbol ortaya koyuyorsan şanssızlığın bir iki maçta olur ama sonuçta futbolun bir adaleti vardır, bu adalette yerini bulur. Bu iyi futbolun karşılığını skora yansıtırız."

- Yani geçen sene futbolun adaleti yerini buldu bu senede futbolun adaleti yerini mi bulacak diyorsunuz?

- "Ben şunu diyorum; Galatasaray en iyi Futbol oynayan takım ise bunu ben değil bütün seyredenler söylüyor ise eninde sonunda bu iyi futbolun karşılığını alacaktır. Sonunda da skora yansıyacaktır."

- Geçtiğimiz sezonda Gerets tartışıldı, bu sene de tartışılıyor.

- "Bu konuda gerekli açıklamalar devamlı yapıldı. İtibar edilmiyor, ben anlamadım başka ne yapmak lazım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious