Adres karmaşasına son

  • Giriş : 20.09.2006 / 00:00:00

Yeni nüfus sayım sistemi adres karmaşasına da son veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Antalya Bölge Müdürlüğü, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi konusunda Kepez'deki 52 mahalle muhtarına seminere verdi.

Numaralama ve internet veri girişinin anlatıldığı seminerde, şistemin özellikle adres karmaşasına köklü çözüm getireceği belirtildi.

Kepez Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen eğitim toplantısına katılan muhtar, yeni sistemle ilgili bilgileri ilgiyle dinledi. TUİK Antalya Bölge Müdürlüğü İşyeri ve Tarımsal Araştırmalar Grup ve Kepez Sorumlusu Durmuş Değer, muhtarlara yeni sistemi anlattı.

Yeni kayıt sistemiyle sokağa çıkma yasağı olmadan nüfus sayımının yapılacağını bilgisini veren Değer, "TC kimlik esasına dayalı yeni sistemde, mükerrer kayıt olmayacak. Adres bilgisine dayalı olduğu için nüfus sayımı güncellenebilecek." dedi.

Sistem sayesinde adreslerin standart hale gelerek elektronik ortamda tutulacağını kaydeden Değer, adres karmaşasına da son verileceğini söyledi.

Yeni kayıt sistemiyle ulusal ve bölgesel düzeyde etkin ve uygulanabilir plan ve politikaların geliştirilebileceğine değinen Değer, şunları söyledi: "Nüfus hareketleri düzenli olarak izlenebilecek. Kamu kaynaklarında ciddi tasarruf sağlanacak. Kamu hizmetleri daha etkin ve verimli yürütülebilecek."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious