ADSL ve sabit telefon kullanıcılarına fatura uyarısı

  • Giriş : 14.11.2007 / 12:44:00

TÜKDER, Türk Telekom çalışanlarının grevde olması nedeniyle mağdur olan ADSL ve telefon abonelerine fatura uyarısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKDER) Genel Başkanı Fikri Karagöz, faturaların tahsilinden ötürü gecikme faizi ödeyenler ve telefonları arızalı olduğu için internet hizmetinden yararlanamayanların, hizmetini almadıkları aylara ait faturaları ödememeleri çağrısında bulundu.
Karagöz, yazılı açıklamasında, tüketicilerden, Türk Telekom çalışanlarının grevde olması nedeniyle yeni abonelerin telefonlarının ve ADSL bağlantılarının günlerdir yapılmadığı, arızaların giderilmediği yönünde şikayetler aldıklarını belirtti.
Faturaların zamanında tahsil edilmemesi nedeniyle tüketicilerin haksız yere gecikme faizi ödediğini ileri süren Karagöz, şunları kaydetti:
''Türk Telekom ile çalışanları arasındaki anlaşmazlığın bedelini, tüketicilerimiz ödememeli. Türk Telekom, ayıplı hizmet vermektedir, derhal gerekli önlemleri almalı ve tüketicilerimizi mağdur etmemelidir. Faturaların tahsilinden ötürü gecikme faizi ödeyenler ve telefonları arızalı olduğu için internet hizmetinden yararlanamayanlar, hizmetini almadıkları aylara ait faturaları ödemesinler.''
Karagöz, stratejik önemi bulunan haberleşmenin, bir ülkenin en önemli can damarlarından olduğunu ifade ederek, ''Haberleşmenin özelleştirilmesine defalarca karşı çıktık. Çünkü sonucun böyle olacağı belliydi'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious