ADSL'nin hızı arttı, fiyatı düşecek

  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

TTNet, ADSL fiyatlarını düşürerek hızını artırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TT Net'ten kotalı hizmet alan tüm kullanıcıların aynı fiyata iki katı hızla internete erişim sağlayabileceğine dikkat çeken İl Telekom Yöneticisi, limitsiz internet hizmeti alan kullanıcıların da tarifelerinde kullandığı pakete göre yüzde 17.5'e varan indirimlerden faydalanacağını bildirdi.

TT Net'ten kotalı ADSL alan kullanıcılar için ADSL bağlantı hızının 1 Ağustos 2006 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere iki katına çıkartıldığını ifade eden Torunoğlu; 3, 6 ve 9 gigibayt limitli bağlantıya sahip kullanıcılar için önceki dönem 512 kilobit olan temel internet bağlantısının herhangi bir tarife değişikliği olmadan 1024 kilobite çıkartıldığını açıkladı.

Böylece, kotalı kullanıcıların önümüzdeki dönemde aynı fiyata şimdikinden iki kat daha hızlı internet bağlantısına kavuşmuş olacağını ifade eden Torunoğlu, bağlantı hızları artarken kota büyüklüklerinde veya ilk bağlantı ücretlerinde herhangi bir değişikliğin olmayacağını söyledi.

TT Net'ten sınırsız internet bağlantısı hizmeti alan müşterilerin ise fiyatlarda kullandığı pakete göre yüzde 17.5'e varan indirimler sunulduğunu belirten Torunoğlu, "Buna göre, 99 YTL olan 512 kilobit hızındaki aylık bağlantı fiyatı 89 YTL'ye, 169 YTL olan 1024 kilobit aylık kullanım ücreti ise 139 ytl'ye ve 269 YTL olan 2048 kilobit olan aylık kullanım ücreti de 229 YTL'ye düşüyor. Öte yandan, aylık kullanım ücreti 49 YTL olan 256 kilobitlik sınırsız internet paketi kullanıcıları ise kendi tercihleri doğrultusunda 1 Eylül 2006 tarihinden itibaren aynı fiyata 1024 kilobitlik hız ve 6 gigabayt kotalık paketten yararlanabilecekler. Yükseltilmiş hız ve kotalı ADSL paketini aynı fiyatla kullanan kullanıcılar istedikleri taktirde 6 ay içerisinde herhangi bir zamanda eski paketleri olan 256 kilobit sınırsız internet erişim paketine geri dönebileceklerdir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious