Advocaat da havaalanındaki kuyrukta!

Advocaat da havaalanındaki kuyrukta!.21536
  • Giriş : 18.05.2017 / 10:21:00
  • Güncelleme : 18.05.2017 / 12:14:33

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde Advocaat da kuyrukta görüntülendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

19 Mayıs tatili ile hafta sonu tatilinin birleşmesiyle tatile koşan vatandaşlar Atatürk Havalimanı'nda yoğunluğa neden oldu. Yaşanan yoğunluk sırasında Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat da kuyruk beklerken görüldü.

Kupaya veda sonrası Hollandalı hoca, pazartesi günü oynanacak Gençlerbirliği maçı öncesi İstanbul'dan ayrıldı.

tatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde güvenlik noktası, check-in bankoları ve pasaport noktasında uzun kuyruklar oluştu. Bu arada yurt dışına çıkmak isteyen yeşil ve gri pasaport sahipleri ile kimlikle KKTC’ ye seyahat edecek yolcuların pasaport kontrol öncesinde işlem yaptığı noktada uzun kuyruk oluştu.4 günlük tatili fırsat bilen yolcular pasaport sırasında ortalama 40 dakika beklemek zorunda kaldı.

Dış hatlardan seyahat eden Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat güvenlik noktası sırasında beklerken, minikler güreş takımı da gri pasaportla yurtdışına çıkacağı için işlem noktasında beklemek zorunda kaldı. Advocaat, Ziraat Türkiye Kupası'na veda ettikleri maçın ardından pazartesi günü oynayacakları Gençlerbirliği maçı öncesi İstanbul'dan ayrıldı. Yolcular uçaklarını kaçırmamak için hızlı hareket etti. Bazı polis bankoların boş olduğu gözlenirken THY yolcularına su ikram etti. Hediyelik eşya, restoran ve kafelerin boş olduğu görüldü.

"1 BUÇUK SAATTİR AYAKTAYIM"

Frankfurt’ a yeşil pasaportu ile çıkış yapacak olan Koray Başoğlu, "Bol bol kuyruk yaşadık. Saatlerimiz geçti. 1 buçuk saattir ayaktayım. 70 küsür yaşındayım. Daha pasaport polis kontrolü geçeceğim en azından check-in’miz hazır" dedi.

Eşi ile beraber yeşil pasaportu bulunan Ümit Ataman ise "Saraybosna’ya gidiyoruz. 1 buçuk saat yeşil pasaport kuyruğunda bekledik. Şu anda polis kuyruğundayız. Burada da kaç saat bekleyeceğimiz belli değil. Uçuşumuza 25 dakika var" şeklinde açıklamada bulundu.

"BURADA 4 SAAT BEKLEDİK"
Nüfus cüzdanı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne seyahat edecek olan Bülent Pesok da, ''OHAL dolayısıyla emniyet haklı. Bir şey diyeceğimiz yok. O konuda fakat yine bürokrasi yine devam ediyor. Emniyetin ekranını çıkış polisi yine görebilir. Yani bir olay varsa zaten yurtdışına çıkmasını yasaklıyorlar. Burada 4 saat bekledik. Sonrada uçağımız kaçtı. Akşam saat 6’ya kadar bekleyeceğiz" diye konuştu.
Pesok, "Ben Kıbrıs’a gidecek olan vatandaşlarımıza şu uyarıyı yapmak istiyorum. Havalimanı’na 4-5 saat önce gelsinler. Çünkü aynı sitem devam ediyor. Buna bir hal çare getirmeleri lazım" dedi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*