Af bekleyen gençler sürecin uzamasından şikayetçi

Af bekleyen gençler sürecin uzamasından şikayetçi .14739
  • Giriş : 18.01.2008 / 11:16:00
  • Güncelleme : 18.01.2008 / 11:36:54

Hükümetin öğrenci affı konusunu uzun süredir bekletmesi öğrencileri bezdirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Üniversiteler getirilecek öğrenci affı nedeniyle kurulan ve yaklaşık 1 yıldır bu konuda mücadele eden www.af2007.com Eğitim Portalı, vergi affını gündeme getiren hükümetin öğrenci affı konusunu uzun süredir bekletme nedenini anlamadıklarını bildirdiler.

"www.af2007.com Eğitim Hakkı Platformu" Editörü Hasan Uçar, 1 yıldır devam eden mücadelelerinin meyvelerini vermeye başladığını belirtti. Uçar, "Son günlerde vergi affı noktasında çalışmaların olduğunu üzüntüyle öğrendik.Uzun zamandır üniversite öğrenci affı bekleyen öğrenciler olarak öğrenci affı gibi en masum af konusunda sessizliğini sürdüren hükümetimizden açıklama bekliyoruz" dedi. Site olarak ilk ciddi organizasyonlarını seçimler öncesinde yaptıklarını hatırlatan Uçar, Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğurul Günay ve AKP milletvekillerinin verdiği "öğrenci affı" sözünü hatırlattı.

-"NET AÇIKLAMA BEKLİYORUZ"-

Gelinen aşamada kendilerini en çok rahatsız eden noktanın verilen sözlere karşı bir adım atılmaması olduğunu söyleyen Uçar, "Aylardır mecliste milletvekilleri nezdinde yaptığımız görüşmelerde özellikle hükümete mensup vekillerimizde çok ciddi destek aldık. Özellikle Eğitim Komisyonundaki Hükümete mensup vekillerimizin tamamına yakını Üniversite öğrenci affı gerekliliği noktasında bize destek olacaklarını söylediler. AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ile yaptığımız görüşmelerde de YÖK'ten ilişiği kesilen öğrencilerle ilgili istatistikleri isteyeceklerini ve bu istatistikler neticesinde durumu değerlendireceklerini ifade ettiler" diye konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşme sonucunda Başbakan Erdoğan'ın AKP Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin'e talimat verdiğini hatırlatan Uçar, "Ancak www.af2007.com sitesinde bir araya gelen üniversite öğrencileri olarak bu sürecin bu kadar uzatılmasının sebebini anlamakta güçlük çekiyoruz. Hükümetimizden bu konuda net bir açıklama yaparak eğitimine devam etmek isteyen biz öğrencilerin mağduriyetine son vermesini istiyoruz" dedi. Uçar, meclis gündeminde bulunan öğrenci affı konusunun 500 vekilin desteği ile çıkacağına inandıklarının altını çizdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious