Af örgütü mağarada toplandı

  • Giriş : 15.07.2006 / 00:00:00

Uluslararası Af Örgütü (UAF) Batman grubu temmuz ayı olağan toplantısını Hasankeyf’te mağarada gerçekleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İlk kez bir UAO grubunun bir mağarada toplantı yaptığına dikkat çeken UAO Batman grubu, amaçlarının hem otantik bir ortamda kararlar almak ve dikkatleri Ilısu Barajı suları altında kalma tehdidi altındaki Hasankeyf’e çekmek olduğunu belirtti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Batman grubu Koordinatörü Recep Kavuş, her ay farklı bir mekanda toplantılarını gerçekleştirdiklerini belirterek, son toplantılarını Hasankeyf’te yaptıklarından dolayı Batman dışındaki UAO üyeleri ve Batman’daki STK’lardan da toplantıya katılım sağlanmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Grup toplantısına, UAO Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Muzzeyen Nergis, UAO Kadın Koordinatörü Nadide Kurul, UAO Gençli Koordinatörü Özlem Yasak, Diyarbakır grup koordinatörü Murat Aygun, Malatya girişim grubu koordinatörü Hasan Karaman, Batman Baro Başkanı Zekeriya Aydın, Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Dr. Nuri Kaya, Batman Kültür ve sanat Derneği Başkanı Emin Bulut, Batman Fotoğraf grubu üyeleri katıldı.

Toplantıda UAO ile ilgili STK temsilcilerine bilgi verildi ve önümüzdeki süreçte yapılması düşünülen faaliyetler hakkında grup üyeleri bir değerlendirme yaparak kararlar aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious