'Af yasası ateşin üzerine benzin dökmektir'

  • Giriş : 13.01.2008 / 15:14:00

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, ''Af yasası, ateşin üzerine benzin dökmektir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Doğu Perinçek, ''ABD ve AB Güdümlü Haçlı İrticaya Karşı Çözüm'' konulu konferansa katılmak üzere geldiği Adana'da, merkez Yüreğir ilçesine bağlı Kılıçlı köyünde çiftçilerin sorunlarını dinledi.

Af yasasıyla ilgili tartışmaların anlamsız olduğunu savunan Perinçek, af yasasını ''ateşin üzerine benzin dökmek'' diye nitelendirdi.

Bir köylünün, ''Abdullah Öcalan ile görüşmeniz televizyonlarda yayınlanıyor'' demesi üzerine Perinçek, şöyle konuştu:

''1989 yılında 2000'e Doğru dergisinin genel yayın yönetmeniydim. O zamanlar diğer tüm gazetelerin ileri gelenleri gibi ben de Abdullah Öcalan'la röportaj yaptım. Ama diğerlerinden hiç bahsedilmiyor benden bahsediliyor. Çünkü Doğu Perinçek, ABD'ye karşı, ABD'nin tekerine çomak sokuyor, sisteme karşı çıkıyordu.''

Perinçek, 1991 yılında SHP'nin yaptığı seçim ittifakını eleştirerek, ''Doğu Perinçek ve onun başında bulunduğu partiler Türkiye'de PKK'ya ilk şehitlerini verdi. Onun için bu konuda geçmişi sağlam bir partinin başkanıyım'' dedi.

-İRTİBAT KESİLEN 8 ASKER-

Perinçek, Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde teröristlerle çıkan çatışma sonrası irtibat kesilen 8 askerin yargılanmasının doğru olduğunu ifade ederek, Türk askerinin ölene kadar savaşması gerektiğini söyledi.

Askerin son mermisine kadar çarpışması, mermi bitince süngüyü takarak, o da olmazsa ölene kadar savaşması gerektiğini anlatan Perinçek, ''Aslında en büyük ayıp orada tiyatro kurup esir alıp verme meselesidir. Orada 8 kişi değil 70 milyon insan söz konusuydu. Türk milletinin onuru kırıldı. Türk ordusu PKK'dan esir alır mı? O iddianameler doğrudur çünkü milletimiz çok yaralandı bu olaydan'' dedi.

Türk çiftçisinin sorunlarına da işaret eden Perinçek, ''Türkiye, AB'ye üye olduğunda Bürüksel'den yönetilecek. Brüksel'deki yöneticiler de buradaki köylünün durumunu hiç anlamayacak'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious