Afet yaraları en kısa sürede sarılacak

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Güneydoğu'da sel afetinin yaşandığı bölgelerde incelemede bulunan AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç, devletin hiç kimseyi yalnız bırakmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uşak Milletvekili Alim Tunç, yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar Göksel, Konya Milletvekili Orhan Erdem, Van Milletvekili Cüneyt Karabıyık, Diyarbakır milletvekilleri İ. Rıza Yazıcıoğlu, Cavit Torun, Fehmi Uyanık ve Mardin Milletvekili Selahattin Dağ ile birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde selden zarar gören yörelerde incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Sel felaketinin yaşandığı Batman ve Mardin İşgören köyüne giden milletvekili Tunç, daha sonra Diyarbakır'a geçti. Bu yörelerin vali, belediye başkanı ve halkından bilgi alan Tunç, âfetlerde devletin hiç kimseyi yalnız bırakmadığını söyledi. Tunç, "Hükümetimiz emrinizdedir, ne gerekiyorsa yapılacaktır. Herkese geçmiş olsun. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün hastanelerimiz alarma geçirilmiştir. Bölge halkının hayırseverlik ve yardımseverliğinin ne kadar asil duygular olarak tezahür ettiğini müşahade ettim. Olup bitenleri yakından görme ve tespit etme fırsatımız olmuştur. Yapılanlar ve yapılacak olanlarla ilgili olarak ortaya net bir manzara çıkmıştır. Vatandaşlarımız acıya, çileye rağmen devletimize ve hükümetimize güvenmektedir. En kısa zamanda yaraları saracağız, zaten bürokratlarımız da meseleyi yakından takip ediyor. İnşâallah her musibetten bir ders çıkarıp bir daha aynı hatalara düşmeyiz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious