Affan Keçeci: Erteleme yok

Affan Keçeci: Erteleme yok.11505
  • Giriş : 31.10.2007 / 13:10:00

Affan Keçeci: Erteleme yokFutbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili 'erteleme' tartışmalarına son noktayı koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin sonra Norveç maçı öncesindeki hafta lig maçlarının ertelenmesi konusunda yaratılan spekülasyonları değerlendiren Affan Keçeci, çok net bir ifadeyle, "Spor ailesi buna alışsın, sezon başında belirlenen takvim olağanüstü bir durum olmadıkça değişmeyecek" dedi.

Beşiktaş-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı öncesinde Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin ertelenmesi konusunda fikrinin sorulduğunu ve Lig TV'nin canlı yayınında yaptığı açıklamaları hatırlatan Keçeci, "Canlı yayında yapmış olduğum açıklamada ben erteleme taraftarı olmadığımı söyledim. Bunun bir takvimi var. Herkes buna göre program yapmalı dedim" diye sözlerine başladı.

Keçeci, "Bu açıklamama rağmen maçın üzerinden 4 gün geçti ve hala bazı çevreler maç ertelenecek diye yazıyor. Buna anlam vermek mümkün değil. Sezon başında bir takvim belirlenir ve ona uyulur. TFF ciddi bir kurum ve en baştan herşeyi düşünerek maç programı belirler. Bu konuda tek yetkili de Federasyondur zaten. Olağanüstü bur durum olmadıkça, bu takvim uygulanır. Bu nedenle bütün takımlar programlarını buna göre yapmak mecburiyetindeler. Bu nedenle hem teknik heyet, hem de yönetim ona göre hazırlıklarını yapmak zournda. Hatta taraftarlar bile; spor ile ilgili herkes, spor ailesi buna alışmalı, sezon başında belirlenen programın kolay kolay değişmeyeceğine alışmalı. Bu alışkanlık herşeyin sağlıklı yürümesini sağlar. Bakın Avrupa'da maç programlarına hiç bir zaman ertelenmez. Olağanüstü bir durum olmadığı takdirde hep maçlar zamanında oynanır. Hemen hemen hiç tehir olmaz. TFF çok ciddi bir kurumdur. Tamilatlar ne emrediyorsa, takvim uygulanır ve bu uygulama böyle devam edecek" diye konuştu.

Affan Keçeci ayrıca; takımların 3 günde bir maç oynamayı öğrenmesi gerektiğini de ifade ederek, "En iyi idman maçtır. Bunu herkes söylüyor. Futbolcuların kendisi bile bunu söyler. Otoriteler de bu görüştü. Olağanüstü bir durum olmadıkça erteleme söz konusu değildir. Zaten düşünün ki bazı maçlar zaruriyetten ertelendi. Onları ne zaman oynatacağız. Yine ileri bir tarihte hafta içinde oynanacak. Hafta sonları boşluk yok. Yani yine 3 günde bir maç olacak. O yüzden erteleme söz konusu değildir" dedi.

NORVEÇ MAÇI

Milli takımımızın Norveç ile 17 Kasım'da deplasmanda ve 21 Kasım'da ise Bosna Hersek ile Türkiye'de oynayacağı EURO 2008 grup eleme maçları öncesinde çıkan "Lig maçları ertelenecek" şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve milli takımın teknik heyetinden bu doğrultuda bir talep de gelmediğini söyledi.

"Milli takımımızın programı bellidir, ligde erteleme olmayacak. Ligler oynanacak" diyen TFF Başkanvekili Affan Keçeci şöyle devam etti:
"Biz çok önceden programı belirledik. Teknik direktörümüzün taleplerine açığız. Talepleri olura bugüne kadar olduğu gibi yerine getirmeye devam edeceğiz. Ancak , Fatih Terim'den bir talep gelmiş değil. Lig maçları oynanacak. Milli Takım 11 Kasım'da toplanmaya başlayacak ve hemen yurt dışına çıkılacak. Genelde İstanbul'da 2-3 gün durup çalıştıktan sonra maç oynanacak ülkeye gidilirdi. 12 Kasım Pazartesi günü Norveç iklimine uygun bir ülkede kamp yapmak üzere yurt dışına çıkacağız. Maçtan bir gün önce de Norveç'e geçilir ve maça hazır olunur"

KAMUOYUNDAN RİCASI

Bu tür lafların futbolcular ve teknik heyet üzerinde olumsuzluklar yarattığına inandığını da belirten Affan Keçeci, "Rica ediyorum bu tür laflar artık konuşulmasın. Hiç bir kaynaktan öğrenmeden liglerin erteleneceğini söylemek. Futbolcuları ve Teknik heyeti alıp başka bir yerlere götürebiliyor. konmantrasyon eksikliği doğuruyor. Herkesin milli takımı ne kadar sevdiğini biliyoruz. Gündeme artık -erteleme lafı gelmesin. Bu motivasyonu bozmakta. Artık bu tür lafların sona ermesi, teknik heyet ve futbolcuların kampa girdikten sonra sadece bu 2 maçı düşünmesi gerekiyor" diyerek önemli bir açıklamada bulundu.

VEDERSON KONUSU

Affan Keçeci, Vederson'un milli takıma alınacağı konusunda da altını çizerek bir açıklama yaptı: "Vederson veya başka bir oyuncunun kadroya alınıp alınmayacağına Teknik Heyet karar verir... Biz bu konuda herhangi bir fikir beyan etmeyeceğiz. Kimseyi yönlendirmek veya baskı altına almak gibi bir düşüncemiz yok. İdarecilik anlayışımız bu..."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious