Affedilen Türk berber Boğday evinde

Affedilen Türk berber Boğday evinde.16104
  • Giriş : 29.01.2009 / 03:33:00
  • Güncelleme : 28.01.2009 / 23:53:32

Türk berber Boğday, memleketi Hatay'ın Samandağ ilçesinde 22 ay sonra zılgıtlar ve davul zurnalarla karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hatay Havaalanı'nda Türk bayraklı araç konvoyu ile Samandağ ilçesine geçen Boğday için kurbanlar kesildi. Kesilen kurbanın kanı alnına sürülen Boğday'ın annesi ilerleyen yaşına rağmen sevincini halay çekerek gösterdi. Akrabalarıyla ve eşinin elini tutarak halay çeken Boğday, kucağına 5 yaşındaki oğlu Süleyman'ı da aldı. Küçük Süleyman yaşanan kutlamada olup bitenlere bir anlam veremedi. Sağa sola bakarak olup biteni anlamaya çalışan küçük Süleyman babasının kucağında şaşkınlığını gizleyemedi.

Türkiye'ye döndüğü günden bu yana teşekkür etmekten öte bir açıklama yapmamaya dikkat eden Sabri Boğday, doğup büyüdüğü baba evine ilk adımını attığında uzatılan mikrofonlara tam konuşacağı sırada elektrikler kesildi.

Memleketinde de mikrofonlar uzatıldığında yakınlarının kimlere teşekkür edeceği konusunda kendisini yönlendirmesine kızan Boğday, "Ben kime açıklama yapacağımı biliyorum." diyerek sitem etti. Memleketinde teşekkür listesine Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ı da ekleyen Boğday, cezaevinde nasıl günler geçirdiği yönündeki soruya, "Daha sonra" diyerek cevap verdi.

Ailesine ve çocuğuna kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Boğday, "Şu an çok yorgunum biraz dinlenmek istiyorum." dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*