Afgan halkı NATO'ya saldırabilir

  • Giriş : 16.10.2006 / 00:00:00

Afganistan'ın güneyindeki NATO güçlerinin komutanı İngiliz Korgeneral David Richards, halkın ülkedeki yabancı güçlere karşı cephe alacağı uyarısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Afganistan'ın güneyindeki NATO güçlerinin komutanı İngiliz Korgeneral David Richards, Afganların hayal kırıklığına uğratılması ve uluslararası toplumun verdiği taahhütleri gerçekleştirmekte başarısız olması durumunda, halkın ülkedeki yabancı güçlere karşı cephe alacağı uyarısında bulundu.

İngiliz Sky News kanalına konuşan Korgeneral Richards bununla birlikte, NATO'nun Taliban tarafından ortaya çıkarılan şiddetin püskürtülmesinde başarılı olduğunu ifade etti.

Korgeneral Richards, "Uluslararası toplumun, emrim altındaki birliklerin ve Helmand'daki İngiliz güçlerinin başarılı olmamızı istediğinden kesinlikle kimsenin şüphesi yok. Fakat mesele bunun ne kadar zaman alacağı. Çünkü sürekli olarak özlemler hayal kırıklıklarıyla sonuçlanırsa ve verilen sözlerin gerçekleşmesinde başarısız olunursa, buradaki insanlar yavaş yavaş bize karşı olacaktır" dedi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious