Afganistan'da 7 Sakaryalı öldü

Afganistan'da 7 Sakaryalı öldü.7697
  • Giriş : 26.11.2008 / 10:51:00

Afganistan'da El-Kaide adına çatışmak için giden 7 Sakaryalı Amerikan savaş uçaklarının bombardımanı sırasında hayatını kaybetti. Öldürülen El-Kaide militanlarının evlerinde matem var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

SAÜ'de öğrenciymiş
Afganistan'da Amerikan uçakları tarafından bombalaman El-Kaide eğitim birliğinin çadırlarında ölen 7 Türk'ün yedisinin de Sakaryalı olduğu ortaya çıktı. El-Kaide'nin sesi konumundaki bir internet sitesinde yayınlanan haberde öldürülen kişilerin isimleri, Afganistan'a gittikleri şehirler ve kod adlarıyla birlikte bildiriliyor. İstihbarat kaynaklarından edinilen bilgilere göre bu kişilerden biri Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Öğrencisi Mustafa Karakaya.

Sakarya'dan gittiler
Afganistan'da hayatını kaybettiği belirtilen diğer Sakaryalılar'ın isimleri ve oturdukları yerler şöyle: Şaban Şamur(1969) Adapazarı Yahyalar Mahallesi, İsa Dağdeviren (1969) Karapürçek Katlı Pazaryeri'nde esnaf, Alparslan Çelik (1987) Serdivan Arabacılanı Mahallesi, Ahmet Büyükdere (1973) Adapazarı Karaman Mahallesi Muhammet Kutucu (1971) Söğütlü, Sebahattin Buluş (1978) Van Mahallesi. Edinilen bilgilere göre Sakarya'dan Afganistan'a giden çok sayıda kişi var.

www.sakaryayenihaber.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*