Afganistan'da hava saldırısı: 9 ölü

Afganistan'da hava saldırısı: 9 ölü.18168
  • Giriş : 16.07.2008 / 18:40:00

Afganistan'ın güneybatısında isyancıların gerçekleştirdiği hava saldırılarında 4'ü kadın, 5'i çocuk olmak üzere 9 kişinin öldüğünü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yetkililer, diğer bir saldırıda çok sayıda isyancının öldüğünü, 3 sivilin de militanların bombalı saldırısı sonucu öldüğünü ifade etti.

Uluslararası askerler, Farah ilinin Bakwa kasabasında 3 sivilin öldürüldüğü iddialarını araştırdıklarını söyledi.
Eyalet Valisi Yardımcısı Muhammad Yunus Rasuli, "Bombalı saldırı Salı günü başladı. Bombalardan 1 tanesi 4 kadın ve 5 çocuğun bulunduğu eve isabet etti" dedi.

Birleşmiş Milletler vekili Nathan Perry, isyancılara karşı gece boyunca hava saldırısı yapıldığını doğruladı.
Uluslararası Güvenlik Destek Gücü (ISAF) ve ABD liderliğindeki koalisyon güçleri, Afganistan'ın kuzeydoğusunda bu ayın başında 64 sivilin öldürüldüğünü belirten resmi raporları araştırıyor.

Bu arada, Kandahar eyaleti valisi, Panjwayi'de 2 gün süren operasyonlarda birçok militanın öldürüldüğünü ve birçoğunun da ele geçirildiği söyledi.

Kandahar eyaleti valisi Esadullah Halid, "Bir çoğu Pakistan vatandaşı olan düşmanların çoğu öldürüldü" dedi.
Afganistan'da bu ayın, 2001 yılında Taliban'ın iktidardan düşmesinden sonra başlayan ayaklanmalardan bu yana en kanlı ayı olduğu açıklandı.

Kabil'deki Hindistan Büyükelçiliği'ne düzenlenen intihar saldırısında 60 kişi, ISAF karakoluna düzenlenen saldırıda ise 9 kişi hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*