Afganistan'da polisten sivillere ateş

Afganistan'da polisten sivillere ateş.18168
  • Giriş : 07.05.2009 / 11:16:00

Afganistan'da polis, ABD'nin bombardımanında sivillerin ölümünü protesto edenlere ateş açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ferah bölgesinde hükümet binasının önünde çıkan arbedede, taş atan kızgın protestoculara polisin ateş açması sonucu bir protestocunun yaralandığı, 5 kişinin ise hükümet binasına girmeye çalışırken diğer sebeplerden yaralandığı kaydedildi.

Bölgesel konsey üyesi Belkız Roşan, grubun Ganjabad ve Gerani köylerindeki sivillerin ölümünü protesto ettiğini söyledi.

Uluslararası Kızılhaç örgütü ve bölge yetkilileri, insanların ABD bombardımanında öldüğünü bildirmişti. Kızılhaç, ölenler arasında kadınların ve çocukların bulunduğunu kaydetmişti.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, dün Afganistan ve Pakistan liderleri ile Washington'da yaptığı görüşme sırasında Obama yönetiminin masum sivillerin ölümünden "derin üzüntü" duyduğunu ifade etmişti.

Afganistan lideri Karzai, sivil ölümleriyle ilgili soruşturma başlatırken, ABD de bir araştırma ekibini bölgeye gönderdi.

Ancak Afganistan'daki ABD ve NATO komutanı General David McKiernan, sivillerin Amerikan hava saldırısında öldüğüne ilişkin şüpheler bulunduğunu belirtiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*