Afganistan'daki olaylarda 6 polis öldü

  • Giriş : 08.06.2007 / 12:30:00

Dört ayrı olayda 6 polisin hayatını kaybettiği, 13 Taliban militanın öldüğü ya da yaralandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yetkililer, ülkenin güneyinde çıkan çatışmalar ve yola döşenen bombaların patlaması nedeniyle 6 polisin hayatını kaybettiğini, 13 Taliban militanının öldüğünü ya da yaralandığını söyledi.

Kandahar vilayetinin Pencvayi semti polis yetkilisi Bismullah Han, Pencvayi'de yola döşenen bombanın patlaması sonucu polis aracında bulunan 3 polisin öldüğünü, 4'ünün yaralandığını ifade etti.

Spin Boldak bölgesi yakınlarında yine yola yerleştirilen bombanın patlamasıyla sınır polisi aracında bulunan 2 polis öldü, 3'ü yaralandı.

Afgan güvenlik yetkilisi Razık Han da Argistan bölgesinde dün çıkan çatışmada 9 Taliban militanının öldüğünü ya da yaralandığını belirtti. Razık Han, kayıplarını çatışma bölgesinden uzaklaştıran Taliban'ın verdiği kayıpları istihbarat kaynaklarından öğrendiklerini söyledi.

Zebul vilayeti polis müdürü Hakim Han da Taliban militanlarıyla iki saat süren çatışmada bir polisle 4 militanın öldüğünü söyledi.

Associated Press haber ajansı, ABD, NATO, BM ve Afgan yetkililerinin açıklamaları ve verilerine göre Afganistan'da bu yılki çatışmalarda ölenlerin sayısı 2200 civarında.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious