Afrikalı bakan ve işadamları Bursa'ya hayran kaldı

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

TUSKON'un davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Afrikalı bakan ve işadamları, Bursa Aktif Genç İşadamları Derneği (BUGİAD)'ın davetlisi olarak geldikleri Bursa'ya hayran kaldılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'dan vapurla Yalova'ya gelen, ardından da Bursa'ya geçen Afrikalı bakan ve işadamlarından oluşan 55 kişilik heyet, merkez Yıldırım Belediye Başkanı Özken Keskin'in Yeşil Konak'ta verdiği yemeğe katıldı.

Yemekte konuşan BUGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Canlılar, kardeş ülkelerin insanlarını Bursa'da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Canlılar, Bursa'da yapılacak ziyaretler hakında bilgi verdi.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise, Bursa'nın tarihi ve ekonomik gücünü belirten bir konuşma yaptı. Keskin, Afrika ülkeleri ile varolan ilişkilerin artırılması ve dostlukların geliştirilmesi için çaba içerisinde olunması gerektiğini kaydetti.

Afrika heyeti temsilcileri de, Türkiye'de kendilerine göstelen ilgiden duydukları memnuniyeti ifade ederek, Türkiye'den çok şey öğrendiklerini, tarihi ve ekonomik değreleri ile Türkiye'nin çok büyük bir ülke olduğunu vurguladılar.

Afrika Heyeti, Yeşil Konak'ta verilen yemeğin ardından Bursa'daki tarihi ve turistik yerleri gezdi. Önce Yeşil Türbe ve Yeşil Camiyi gezen heyet, tarihi yerlerin ihtişamına hayran kaldı. Cami ve türbe önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmeyen heyet, Yeşil Cami'de öğle namazı kıldı. Heyet, daha sonra Emir Sultan, Ulucami, Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri başta olmak üzere bir çok tarihi mekanı gezdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious