AFSAD'ın fotoğraf buluşması 2 Mayıs'ta

AFSAD'ın fotoğraf buluşması 2 Mayıs'ta.19292
  • Giriş : 01.05.2008 / 20:36:00

Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği'nin (AFSAD) düzenlediği ''AFSAD 7'nci Fotoğraf Sempozyumu Belgesel Fotoğraf Buluşması'' 2 Mayıs'ta başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AFSAD'ın yazılı açıklamasına göre, sempozyumun birinci gününde, Çankaya
Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Başkanı Özcan Taras konuşacak. Ara Güler, Fikret Otyam, İbrahim Demirel, Ali Öz ile Ozan Sağdıç, sempozyumun ilk gününde fotoğraf alanındaki tecrübe ve birikimlerini paylaşacak. İlk gün ayrıca, "Gelenekten Geleceğe Türkiye'de Belgesel Fotoğraf Yaklaşımları-Dünü, Bugünü, Yarını" adlı panel düzenlenecek.

Sempozyum kapsamında Ara Güler, Fikret Otyam, Foto Muhabirleri Derneği, Nar Photos, Kutup Dalgakıran, Tuğrul Çakar'ın fotoğraf sergilerinin yanı sıra, AFSAD 30. Yıl Sergisi de fotoğrafa ilgi duyanlarla buluşacak.

Etkinliğin ikinci gününde "Bir Anlama ve Müdahale Yöntemi Olarak Belgesel Fotoğraf-İktidar ve İtiraz Dili Olarak Fotoğraf" adlı panel gerçekleştirilecek.

Ayrıca, Anadolu Ajansı Fotoğraf Haberleri Müdürü Abdurrahman Antakyalı'nın "Basın Fotoğrafçılığında Etik", Adnan Polat'ın "Kent Öyküleri", Gülümser İşçelebi'nin "Son Yolculuk", Murat Germen'in "Dünyada Yeni Belgesel Yaklaşımlar", Dona Günel'in "Doğum, Yaşam, Alzheimer, Ölüm", Tolga Sezgin'in "Mevsimlik İşçiler" adlı sunumlarına yer verilecek.

Sempozyumun son günü 4 Mayısta da Yücel Tunca, Murat Yaykın ile Altan Bal'ın katılımıyla "Haber Fotoğrafı-Belgesel Fotoğraf (Tanıklık ve Taraflık)" adlı toplantı düzenlenecek.

Aynı gün Kamil Fırat'ın "Ötekilerin Sesi", Bikem Ekberzade'nin "Mülteciler", Metin Avdaç'ın "Işığımızın Emekçileri", Birol Üzmez'in "Mortakya Roman Kahramanları", Ömer Orhun'un "Belgesel Yanılsama", Mert Veysel Kibar'ın "Haliç", Hasan Şenyüksel'in "Genç Umutlar, Belgesel Portfolyolar" ve İshak Kalaç'ın "Güvenlik Bölgesi" adlı gösteri ve sunumları yapılacak.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious