Afyon'da seçim katliamına ramak kaldı!

Afyon'da seçim katliamına ramak kaldı!.12005
  • Giriş : 28.01.2009 / 08:15:00
  • Güncelleme : 28.01.2009 / 08:16:20

Afyon'da başkan adayları arasında büyük kavga çıktı. Kavgayı jandarma ve polis güçlükle bastırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Afyonkarahisar'ın merkeze bağlı Işıklar beldesinde belediye başkan adayları arasında çıkan tartışmanın kanlı bir düelloya dönüşmesi, jandarma ve polisin önlemleri ile son anda engellendi. Silah, sopa ve bıçaklarla kavgaya hazırlanan iki gruptan 9 kişi gözaltına alındı.

Afyonkarahisar'da seçim tartışmaları polis ve jandarmanın aldığı önlemlerle bir faciaya dönüşmeden önlendi. Işıklar beldesinde CHP ve MHP belediye başkan adaylarının arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından İl Jandarma Komutanlığı'na ifade vermeye gelen adayların destekçileri jandarma çıkışı silah ve sopalarla birbirlerini beklemeye başladı.

- JANDARMA VE EMNİYET KATLİAMI ÖNLEDİ

Jandarma'da ifadeler alınırken, iki gurubun taraftarları İl Jandarma Komutanlığı yakınında beklemeye başladı. İl Jandarma Komutanlığı dışındaki gelişmeleri öğrenen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri 155 Haber Merkezinden gelen ihbar üzerine alarma geçti.

Jandarma Komutanlığının 10 metre karşısında konuşlanan gurubun tehlikeli olabileceğini göz önünde bulunduran Emniyet Müdürlüğü bölgeye çok sayıda ekip sevk ederek, geniş çaplı güvenlik önlemi aldı.

Bekleyen grubun silahlı olabileceği ihtimaline karşın bölgede bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü ve Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri gerekli tedbirlerini alarak şahıslar ve araçlar üzerinde inceleme ve araştırmalarda bulundu. Jandarma Kavşağı, Atatürk Bulvarı ve Ambaryolu üzerinde yapılan incelemeler neticesinde bölgede bulunan şüpheli 5 araca polis müdahale etti. Yapılan müdahale sonrasında kişiler ve araçlar didik didik arandı. Büyük bir titizlik içersinde yürütülen aramalar neticesinde 7 adet tabanca, 5 adet tüfek, 6 adet kesici alet (bıçak) ve 56 adet dolu fişek ele geçirilirken 9 kişi gözaltına alındı.

- NAMLU AĞZINDA MERMİ SÜRÜLÜ OLARAK BEKLİYORLARDI

Şahıslar ve araçlar üzerinde yapılan aramalar sonucunda ele geçirilen silahların mermilerinin silah namlusuna sürülü oluşu Jandarma'da ifadelerini veren gurubun dışarı çıkması ile birlikte yaşanması muhtemel olayın ciddiyetini gözler önüne serdi. Yapılan operasyon sonrası ele geçirilen değişik çap ve markalardaki tabancaların yapılan Polis incelemesinde, birinin taşıma, ikisinin ise bulundurma ruhsatlı olduğu, 4 adet tabanca ile birlikte 5 adet tüfeği ise ruhsatsız olduğu tespit edildi. Yapılan aramalarda 6136 Sayılı Kanun'u muhalefetten araçlarda ve şahısların üzerinde çıkan illegal mühimmatlara el konuldu. Gözaltına alınan şahıslar, ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*