Afyonkarahisar Afrika'ya açılacak

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun düzenleyeceği Türkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüsü Toplantısı'na Afyonkarahisar'dan da katılım olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Başkanı Ramazan Özçelik, Afrika'nın ticaret anlamında yeni keşfedilen bir kıta olduğunu belirterek, Afyonkarahisarlı işadamlarının iş bağlantısı kurması için TUSKON toplantısına katılmasını önerdi.

TUSKON'un bu yıl 2'ncisini düzenleyeceği, Türkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüsü toplantısı için işadamlarına yönelik tanıtım çalışmaları başladı.

Afyonkarahisar HÜRSİAD Başkanı Ramazan Özçelik, "İşadamlarının kendilerini geliştirmeleri ve dışa açılmaları için bu güne kadar çeşitli organizasyonlar düzenledik. Küreselleşmenin hakim olduğu, dünyanın küçüldüğü ve ülkelerin giderek birbirine yakınlaştığı bir asırda yaşıyoruz. Gelişen ve değişen dünyada yeni şartlara göre kendisini ayarlayabilen ülkeler hak ettiği yere geliyor. Biz de ülkemizin gelişmesi için çalışıyoruz" dedi.

Dış ülkelerle bağlantı kurup yatırım yapmanın kolay olmadığına dikkat çeken Özçelik, TUSKON'un bu fırsatı ayağa getirerek kolaylık sağladığını ifade etti. Ticareti geliştirmek adına yapılan organizasyonlara karşı önyargılı olunmamasını isteyen Özçelik, "Afyonkarahisar sürekli gelişiyor. İhracatı daha fazla artırmak için TUSKON kaçınılmaz bir fırsat. Sınırlı sayıda kontenjanımız var. Katılacak iş adamları bir an önce kayıt yaptırsın" diye konuştu.

TUSKON'un alt kuruluşu olarak Cuma günü Ticaret Sanayi Odası'nda işadamlarına bilgilendirme toplantısı yapacaklarını kaydeden Özçelik, katılımın yoğun olacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious