Afyonkarahisar'da 30 köye ulaşılamıyor

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

Afyonkarahisar'da bu sabah erken saatlerde başlayan kar yağışı karayollarında ulaşımı olumsuz yönde etkilerken, 30 köy yolu da ulaşıma kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erken saatlerde başlayan ve etkisini devam ettiren kar, Afyonkarahisar'da ulaşımı olumsuz etkiliyor. Saat 16.00 itibariyle 30 köy yolunun kapalı olduğunu ve yol açma çalışmalarının sürdüğünü belirten İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Çiğdem Dinçer, "Kış öncesinde gerekli hazırlıklar tamamlanmıştı. Bugüne kadar 8 ekiple bin kilometrelik bir çalışma yaptık. Kar mücadelesi esnasında vatandaşlarımızın ihbarlarda daha duyarlı davranmasını bekliyoruz." dedi.

Yola çıkacak sürücüleri de uyaran Dinçer, araçların kış bakımını yaptırmalarını, zincirsiz ve halatsız trafiğe çıkmamalarını istedi.

Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü 58 personel ve 13 greyder, 5 bıçaklı kamyon, 2 kar makinesi, 2 buldozer ve 2 adet kepçe ile karla mücadele çalışmalarına devam ediyor. İl Özel idaresinin hizmet ağında olan 392 köy yolunda ve protokol gereği de Karayolları görev alanında olan Damlalık Boğazı, Köroğlu Beli, Kütahya, Eskişehir ve Konya yollarında kar yağışına paralel yol açma çalışmaları düzenli bir şekilde devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious