Afyonkarahisar'da anız yangını

Afyonkarahisar'da anız yangını.10403
  • Giriş : 07.07.2009 / 21:46:00

Afyonkarahisar merkeze bağlı Yenice Mahallesi Fuar alanında çıkan anız yangını ekili araziye sıçradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Afyonkarahisar'da saat 17.00 sıralarında Yenice Mahallesi Fuar alanında meydana gelen anız yangınının ekili araziye sıçramasının ardından rüzgarın da etkisi ile yangın büyüdü.

Yangının büyümesi ile birlikte itfaiye aracının yanı sıra Fatih Karaca'ya ait olduğu öğrenilen ev de tamamen kül oldu.

Yangına Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye ekiplerinin yanı sıra, Orman İşletme Müdürlüğü, Şeker Fabrikası, Garnizon Komutanlığı, Hava Meydan Komutanlığı ve ilçe belediyelerden itfaiye araçları ve ekipmanları

müdahale etti. Yaklaşık 500 dekar alanda etkili olan yangın, uzun uğraşlar sonunda kontrol altına alınabildi.

Bu arada itfaiye eri Celal Ketenci (33), rüzgarın etkisi ile yön değiştiren yangında çeşitli yerlerinden yanarak ağır yaralandı.

Yangın esnasında yaralan itfaiye eri, 112 acil servis ambulansıyla kaldırıldığı Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer İnceleme ve Uygulama Hastanesi'nde yapılan ilk incelemenin ardından Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi'ne sevk edildi.

Yangına müdahale etmek isteyen arazi sahibi ve Afyonkarahisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya ise dumandan zehirlenerek

Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırıldı. Çankaya'nın sağlık durumun iyi olduğu öğrenildi.

Olay yerine gelen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, anız yangınlarının ekili alana sıçradığını dile getirdi. Vali Haluk İmga, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, yaralı itfaiye erini ve dumandan zehirlenen Ahmet Çankaya'yı hastanede ziyaret etti.

Yangının büyük ekili alanı yok ettiğini söyleyen Vali İmga, yangının itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*