Afyonlular Cem Yılmaz'la hemşehri oldular

Afyonlular Cem Yılmaz'la hemşehri oldular.9828
  • Giriş : 08.06.2008 / 23:11:00

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesi Döğer beldesinde düzenlenen 5. Döğer Kültür ve Turizm Şöleni'nde, A.R.O.G. filminin çekimleri için bölgede bulunan Cem Yılmaz'a hemşehrilik beratı verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cem Yılmaz, şölende yaptığı konuşmada, bölge halkından tarihi yerleri korumalarını istedi.

Kendisini fotoğraf makineleri ve cep telefonlarının kameralarıyla görüntülemeye çalışan vatandaşlara espri yapan Yılmaz, şöyle konuştu:

''Beni Döğerlilerin hemşehrisi ilan ettiniz. Bedava hemşehrilik olmaz, şimdi sizlerin tek tek isteklerini dinleyeceğim. Buradan verilen sözlerin de yerine getirilmesi gerekir. Başta bu cep telefonlarından kameraları kaldıracağım. Beni çektiğiniz kadar bölgenizin tarihi yerlerini çekseniz daha güzel bir tanıtım olurdu.''

Tekerlekli sandalyeyle dolaşan engelli bir vatandaşla sohbet eden Cem Yılmaz, tanıdığı bir doktorun adını vererek, kendisine yardımcı olabileceğini söyledi.

Döğer Belediye Başkanı Ömer Güngör ise beldenin Selçukluların Orta Doğu göçünden sonra kurulmuş büyük Oğuz boylarından bir Türk boyu olduğunu söyledi.

Halk oyunu, atlı cirit, mehter takımı gösterileri sunulan, halk müziği konseri verilen şölene, İhsaniye Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Aydoğan ile çok sayıda vatandaş da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious